Skoki narciarskie: Gregor Schlierenzauer wróci w tym sezonie? W poniedziałek konferencja!

53-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata powrócił do treningów na skoczni! Swoje pierwsze próby Schlieri oddał na obiekcie HS-94 w Hinzenbach. Wiele wskazuje na to, że Austriak ma szansę na powrót do rywalizacji jeszcze w tym sezonie. Ewentualne szczegóły poznamy w poniedziałek.

Przypomnijmy. Początek sezonu 2015/2016 był dla utytułowanego skoczka bardzo przeciętny. Austriak zaczął wtedy odpuszczać niektóre z konkursów, aby podczas spokojnych treningów znaleźć dawną formę, niestety niewiele to dało i po zupełnie nieudanym starcie w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku poinformował o zawieszeniu kariery na czas nieokreślony. Dwa miesiące później 26-latek uległ wypadkowi podczas urlopu w Kanadzie. Skoczek zjeżdżał po nieoznakowanych trasach i przy upadku zerwał więzadła krzyżowe w kolanach. Od tego czasu w austriackich mediach pojawiały się liczne plotki o planowanym zakończeniu kariery przez Schlieriego.

Ku radości fanów Gregora ten scenariusz jest już raczej nieaktualny. 53-krotny triumfator zawodów PŚ wznowił treningi na skoczni! Jak wiemy pierwsze skoki po ponad 300 dniach przerwy Schlierenzauer oddał na obiekcie HS-94 w Hinzenbach. Austriackie media przypuszczają, że wybór skoczni nie był przypadkowy, to właśnie w Hinzenbach 26-latek odnotował ostatnie zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi – konkurs LGP 2015. Jednak o treningach skoczka wiadomo bardzo niewiele. Pierwsze skoki jednego z najlepszych reprezentantów Austrii są pilnie strzeżoną tajemnicą. Rzecznik prasowy kadry Austrii Florian Kotlaba nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, poinformował jedynie, że skoki Schlierenzauera były nieoficjalnym treningiem.

W powrocie do wielkiej formy i rywalizacji ma Schlieriemu pomóc Hubert Neuper – wicemistrz olimpijski z Lake Placid 1980. Były skoczek przyznał, że martwi się o Schlierenzauera i traktuje starania o jego powrót do PŚ jako swój własny cel.

W poniedziałek w Seefed odbędzie się konferencja prasowa całej austriackiej reprezentacji, wtedy też poznamy szczegóły ewentualnego powrotu Gregora Schlierenzauer do rywalizacji.