Skoki narciarskie: Gregor Schlierenzauer wróci w tym sezonie? W poniedziałek konferencja!

53-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata powrócił do treningów na skoczni! Swoje pierwsze próby Schlieri oddał na obiekcie HS-94 w Hinzenbach. Wiele wskazuje na to, że Austriak ma szansę na powrót do rywalizacji jeszcze w tym sezonie. Ewentualne szczegóły poznamy w poniedziałek.

Przypomnijmy. Początek sezonu 2015/2016 był dla utytułowanego skoczka bardzo przeciętny. Austriak zaczął wtedy odpuszczać niektóre z konkursów, aby podczas spokojnych treningów znaleźć dawną formę, niestety niewiele to dało i po zupełnie nieudanym starcie w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku poinformował o zawieszeniu kariery na czas nieokreślony. Dwa miesiące później 26-latek uległ wypadkowi podczas urlopu w Kanadzie. Skoczek zjeżdżał po nieoznakowanych trasach i przy upadku zerwał więzadła krzyżowe w kolanach. Od tego czasu w austriackich mediach pojawiały się liczne plotki o planowanym zakończeniu kariery przez Schlieriego.

Ku radości fanów Gregora ten scenariusz jest już raczej nieaktualny. 53-krotny triumfator zawodów PŚ wznowił treningi na skoczni! Jak wiemy pierwsze skoki po ponad 300 dniach przerwy Schlierenzauer oddał na obiekcie HS-94 w Hinzenbach. Austriackie media przypuszczają, że wybór skoczni nie był przypadkowy, to właśnie w Hinzenbach 26-latek odnotował ostatnie zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi – konkurs LGP 2015. Jednak o treningach skoczka wiadomo bardzo niewiele. Pierwsze skoki jednego z najlepszych reprezentantów Austrii są pilnie strzeżoną tajemnicą. Rzecznik prasowy kadry Austrii Florian Kotlaba nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, poinformował jedynie, że skoki Schlierenzauera były nieoficjalnym treningiem.

W powrocie do wielkiej formy i rywalizacji ma Schlieriemu pomóc Hubert Neuper – wicemistrz olimpijski z Lake Placid 1980. Były skoczek przyznał, że martwi się o Schlierenzauera i traktuje starania o jego powrót do PŚ jako swój własny cel.

W poniedziałek w Seefed odbędzie się konferencja prasowa całej austriackiej reprezentacji, wtedy też poznamy szczegóły ewentualnego powrotu Gregora Schlierenzauer do rywalizacji.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password