Skoki narciarskie: Igrzyska bez Kennetha Gangnesa

Norweski skoczek narciarski może mówić o olbrzymim pechu. Zaledwie kilka miesięcy po powrocie na skocznię 28-latek doznał kolejnej kontuzji, która wykluczy go z rywalizacji podczas igrzysk w Pjongczangu.

Kenneth Gangnes latem tego roku powrócił do rywalizacji po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Niestety, zawodnika znowu czeka dłuższa przerwa w startach. Podczas czwartkowego treningu na obiekcie HS-106 w Oslo skoczek upadł i poczuł silny ból w kolanie. Badania wykazały kolejne zerwanie więzadeł krzyżowych. Zdaniem lekarzy drużynowy mistrz świata w lotach nie wróci w tym sezonie na skocznię.

Warto wspomnieć, że 28-latek był w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej dyspozycji, a kilka tygodni temu sięgnął po tytuł wicemistrza Norwegii. Przez wiele osób był wymieniany wśród faworytów zbliżającego się sezonu.

– Kenneth pracował bardzo ciężko, aby wrócić do dyspozycji sprzed ostatniej kontuzji. Moim zdaniem, był teraz w lepszej formie fizycznej niż kiedykolwiek. Jego przypadek pokazuje nam, jak bezlitosny potrafi być sport na najwyższym poziomie – mówił fizjoterapeuta Norwegów, Lars Haugvad.

Sam skoczek nie krył rozczarowania i złości, jednak nie zamierza się poddawać: – Jestem rozzłoszczony i zmęczony. Prawdopodobnie w następnym tygodniu czeka mnie operacja. Cieszę się, że mam wokół siebie ludzi, którzy mnie wspierają. Doceniam to. Wiele osób zastanawia się, co dalej? Nie jest to odpowiedni moment na długoterminowe deklaracje, ale podejmę walkę – zapowiedział sportowiec.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password