Skoki narciarskie: Jan Ziobro zawiesza karierę! Mocne słowa Polaka

26-letni Jan Ziobro poinformował o zawieszeniu swojej sportowej kariery. Uzasadniając swoją decyzję, zawodnik kadry B, wspomina między innymi o skandalicznych sytuacjach w kadrze i celowym pomijaniu go.

O nieporozumieniach na zapleczu polskich skoków mówi się od paru miesięcy, teraz Jan Ziobro dokłada kolejną cegiełkę i przedstawia zaskakujące informacje.

Chociaż w ubiegłym sezonie 26-latek często startował z kadrą A w zawodach PŚ, to nie otrzymał do niej powołania i w tym sezonie był przypisany do kadry B. Decyzja ta była szeroko komentowana przez kibiców i media. Ze strony PZN-u mogliśmy usłyszeć, że współpraca na linii Horngacher-Ziobro się wypaliła. Od tego czasu medalista drużynowego konkursu MŚ w Falun trenował w kadrze B pod okiem Radka Żidka, jednak było o nim dość cicho. Wczoraj późnym wieczorem skoczek na jednym z portali społecznościowych zamieścił wideo, w którym tłumaczy swoją decyzję.

Podjąłem decyzję o zawieszeniu sportowej kariery. To nie tak, że nie chcę skakać. Kontynuowanie kariery nie ma sensu, gdyż wielu ludzi, jako zawodnika, chce mnie zniszczyć. Jest szereg decyzji, które są skandaliczne. Od dłuższego czasu pod moje nogi rzuca są kłody. Na każdym kroku jestem pomijany, poniżany i traktowany gorzej niż tło. Moja sytuacja wygląda beznadziejnie.

Zawodnik przytacza także konkretne wydarzenie z ostatnich tygodni, która przeważyło szalę – Sytuacją, która uświadomiła mi, jak bardzo chce się mnie zniszczyć, jako zawodnika, była sytuacja o wyborze ekipy na Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt. Przed Sylwestrem skakaliśmy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Oddawałem skoki na odległość 122-126 metrów. Kolega Andrzej Stękała, którego na wstępie przepraszam, bo prywatnie nie mam nic do niego, lądował w granicach 105-110 metrów i to nie ja otrzymałem powołania na te zawody. 

Dłużej nie mogę milczeć i muszę o tym opowiedzieć na forum publicznym. Ktoś za chwilę zapyta, dlaczego on zawiesił tę karierę? Ale nikt nie widział tego, co działo się w środku. Są równi i równiejsi. Jest to sytuacja skandaliczna. Nie jest to do zaakceptowania. Nie pozostaje mi nic innego niż zawieszenie sportowej kariery. Na chwilę obecną żegnam się ze skokami narciarskimi. Dziękuję kibicom, którzy mnie wspierali i tyle. Muszę odpocząć i ochłonąć, bo przez ostatnie dwa lata dotknęło mnie mnóstwo sytuacji i nie jest to jednostkowy przypadek. Zobaczymy się wkrótce.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password