Skoki narciarskie: Kamila Karpiel mistrzynią Polski

Letnie mistrzostwa w skokach narciarskich oficjalnie zakończyły sezon pań. Triumfatorką niedzielnych zmagań na obiekcie HS-106 w Szczyrku została Kamila Karpiel. To pierwszy medal mistrzostw Polski dla 15-letniej skoczkini.

Kamila Karpiel prezentowała w tym sezonie świetną formę, czego potwierdzeniem było między innymi zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Młodziutka zawodniczka nie zwalnia tempa i wysoką dyspozycję potwierdziła także podczas mistrzostw Polski. Kamila lądowała na 92,5 i 95 metrze, co dało jej 219.5 pkt. i pozwoliło na wyraźną wygraną nad rywalkami. Srebrny medal zdobyła Kinga Rajda. 16-latka osiągnęła 94 i 89 m i wywalczyła tym samym swój drugi w karierze medal LMP. Skład podium uzupełniła Magdalena Pałasz. Nasza najbardziej doświadczona skoczkini zanotowała 86 i 81,5 m.

Dopiero piąte miejsce zajęła ubiegłoroczna triumfatorka – Anna Twardosz. Broniąca tytułu zawodniczka wylądowała na 77 i 82 metrze.

1. KARPIEL Kamila 92,5 m 95 m 219.5 pkt.