Skoki narciarskie – LGP: Anze Lanisek nowym liderem

Anze Lanisek nie zwalnia tempa. Słoweniec nie dał szans rywalom w jednoseryjnych zawodach na obiekcie HS-102 w Czajkowskim i rekordowym lotem wygrał zmagania, dzięki czemu został nowym liderem cyklu LGP.

Niedzielny konkurs w Czajkowskim stał pod znakiem trudnych warunków atmosferycznych. Silne podmuchy wiatru zmusiły organizatorów do przeniesienia rywalizacji ze skoczni HS-140 na HS-102. Pogoda jednak nie była łaskawa i udało się przeprowadzić tylko jedną serię zawodów.Anze Lanisek kolejny raz potwierdził, że jest w tym sezonie w świetnej formie. Reprezentant Słowenii poszybował na 109,5 m i ustanowił nowy rekord skoczni z Czajkowskim. Dobrą dyspozycję utrzymuje także Junshiro Kobayashi. Japończyk wylądował na 105 metrze i zajął drugą lokatę. Trzecie miejsce zajął Jewgienij Klimow, który osiągnął 103 m.

Punkty zdobył dziś tylko jeden z naszych reprezentantów – Paweł Wąsek. Reprezentant kadry juniorów skoczył 97 m, co dało mu 27. pozycję. To pierwsze w karierze punkty naszego zawodnika w zawodach tej rangi. Krzysztof Miętus uzyskał 93,5 m i ukończył rywalizacje na 38. lokacie. Dwa metry bliżej wylądował Andrzej Stękała. 22-latek był 43. Z warunkami nie poradził sobie także Krzysztof Biegun, który zanotował 85,5 m i zajął 52. miejsce.

Szansy startu nie otrzymał Bartosz Czyż. Nasz zawodnik jeszcze przed skokiem został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Świetny start Anze Laniska pozwolił mu na objęcie pozycji lidera LGP, to oznacza, że żółtą koszulkę stracił Dawid Kubacki. Polak spadł na trzecie miejsce i do liderującego Laniska traci 31 pkt

Kolejne zawody Letniego Gran Prix odbędą się pierwszego października w Hinzenbach.