Skoki narciarskie – LGP: Kubacki przed Kotem w Wiśle!

Nasi skoczkowie zdominowali pierwszy w tym sezonie indywidualny konkurs Letniego Grand Prix. Na skoczni HS-134 w Wiśle najlepszy był Dawid Kubacki, a tuż za nim znalazł się Maciej Kot. Polacy stanęli na podium w towarzystwie Karla Geigera.

Polacy rozpoczęli letni sezon mocnym akcentem, po wygranej w konkursie drużynowym, przyszedł czas na dominację w rywalizacji indywidualnej. Triumfatorem sobotniego konkursu na skoczni imienia Adama Małysza został Dawid Kubacki. Bohater wczorajszych zmagań drużynowych w pierwszej serii osiągnął 128 m i plasował się na 6. lokacie. W finale 27-latek popisał się lotem na 132,5 m, który dał mu trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach LGP. Na drugim stopniu podium stanął Maciej Kot. Zakopiańczyk po próbie 133 m prowadził, jednak skok na 127,5 m w drugiej serii  nie pozwolił mu na utrzymanie pierwszego miejsca. Skład najlepszej trójki uzupełnił Karl Geiger. Niemiec lądował na 130 i 128 metrze.

Czwarty wynik należał do Daniela Andre Tande. Reprezentant Norwegii oddał dwa bardzo równe skoki na 125,5 i 126 m. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się dziś Stefan Hula. Doświadczony skoczek zanotował 126,5 i 128 m, co dało mu piątą lokatę. W drugiej „10” zameldował się Piotr Żyła. 30-latek lądował na 125 i 124 m i ukończył zmagania na 13. miejscu. Punkty zdobył również Jakub Wolny, który po skokach na 124 i 119,5 m zajął 29. pozycję.

W finale zabrakło Kamila Stocha. Dwukrotny mistrz olimpijski spóźnił swój skok i uzyskał zaledwie 119 m, co dało mu pechowe, 31. miejsce. Pół metra dalej lądował Klemens Murańka, który został sklasyfikowany na 34. lokacie. Tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł. 23-latek osiągnął 119 m. Najsłabiej z naszych reprezentantów spisał się Przemysław Kantyka. Brązowy medalista z konkursu drużynowego tegorocznej Uniwersjady skoczył 117 m i był 42.

Warto odnotować dobrą postawę podopiecznych Łukasza Kruczka. Sebastian Colloredo uzyskał 127,5 i 128 m, dzięki czemu ukończył konkurs na 7. miejscu. Włoch tym samym wyrównał swój najlepszy wynik w zawodach tej rangi. 17. lokatę zajął Davide Bresadola, któremu zmierzono 124,5 i 122,5 m

Kolejny konkurs LGP odbędzie się za dwa tygodnie w niemieckim Hinterzarten.

1. KUBACKI Dawid POL 128 m 132,5 m 255.6 pkt.