Skoki narciarskie – LGP: Kubacki wygrywa, Żyła drugi!

Nasi skoczkowie nie zwalniają tempa! Polacy zdominowali rywalizację na skoczni HS-94 w Hinzenbach. Na podium dzisiejszego konkursu znalazło się dwóch naszych reprezentantów.

Na obiekcie w Hinzenbach odbył się przedostatni konkurs tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Zawody, po raz kolejny w tym sezonie, całkowicie zdominowali Polacy. Już podczas treningów i kwalifikacji nasi skoczkowie byli bardzo groźni, jednak w dzisiejszym konkursie nie mieli sobie równych. Triumfatorem zmagań został Dawid Kubacki. 27-latek w pierwszej serii osiągnął 88,5 m i plasował się na piątej lokacie. W finale nasz zawodnik popisał się próbą na 94,5 m, która pozwoliła mu sięgnąć po kolejną wygraną w tym sezonie. Na drugim stopniu podium znalazł się Piotr Żyła. Doświadczony zawodnik po skoku na 87 m zajmował ósmą pozycję, jednak w drugiej serii zanotował 92,5 m i znacznie awansował. Trzeci wynik należał do Romana Koudelki. Reprezentant Czech lądował na 88,5 i 90,5 metrze.

Udany występ odnotował dziś także Stefan Hula, który był bliski miejsca na podium. 31-latek znakomicie spisał się w pierwszej serii. Skok na 88,5 m dawał mu drugie miejsce, w finale Polak osiągnął taką samą odległość, a to niestety nie wystarczyło do utrzymania lokaty w pierwszej trójce. Ostatecznie Hula zajął piątą pozycję. Dwie lokaty dalej znalazł się Maciej Kot. Drużynowy mistrz świata z Lahti uzyskał 88,5 i 87,5 m.

Dwa równe, choć nieco słabsze skoki oddał Jakub Wolny. Zawodnik kadry A lądował na 84,5 i 85,5 metrze i ukończył zmagania na 24. miejscu. Punkty zdobył również Kamil Stoch, który został sklasyfikowany dwie lokaty dalej. Nasz zawodnik zanotował 86,5 i 85 m.

Awansu do finału nie wywalczył Krzysztof Miętus. 26-latek skoczył 83 m i był 41.

Świetny start w dzisiejszym konkursie dał Dawidowi Kubackiemu awans na pozycję lidera Letniego Grand Prix. Polak przed finałowym konkursem cyklu ma 47 pkt. przewagi nad Anze Laniskiem.

Ostatni konkurs LGP w Klingenthal zaplanowano na wtorek. W poniedziałek o 19:00 odbędą się kwalifikacje.

1. KUBACKI Dawid POL 88,5 m 94,5 m 251.9 pkt.
2. ŻYŁA Piotr POL 87 m 92,5 m 246.3 pkt.