Skoki narciarskie – LGP: Kubacki znów triumfuje! Znakomita forma Polaka!

Dawid Kubacki skacze w tym sezonie w innej lidze. Polak z wyraźną przewagą wygrał sobotni konkurs Letniego Grand Prix na skoczni HS-135 w Courchevel. Tuż za nim znalazł się Maciej Kot.

Znakomita seria Dawida Kubackiego trwa w najlepsze! Polak kolejny raz w tym sezonie nie dał szans rywalom i wygrał trzeci konkurs LGP z rzędu. 27-latek już w pierwszej serii zaprezentował rewelacyjną formę, skok na 133,5 m dał mu znaczącą przewagę nad resztą stawki. Finałowa próba na 127 m była tylko formalnością. Drugie miejsce zajął Maciej Kot. Zakopiańczyk lądował na 130,5 i 128,5 metrze. Tym samym w każdym konkursie tegorocznego cyklu na podium zawodów stawało do tej pory dwóch Polaków. Na trzeciej lokacie sklasyfikowani ex aequo zostali Denis Korniłow i Roman Koudelka. Rosjanin zanotował 130,5 m i 126,5 m. Reprezentant Czech po skoku na 126,5 m plasował się na czwartej pozycji, ale lot na 127,5 m dał mu awans.

Dobrą formę zaprezentował dziś Piotr Żyła. Doświadczony reprezentant Polski osiągnął 124 i 128 m, co dało mu szóstą lokatę. W „10” zameldował się także Stefan Hula. Nasz najstarszy kadrowicz wraca do wysokiej dyspozycji, próby na 128 i 126,5 m, pozwoliły mu zająć 9. pozycję. Kamil Stoch lądował na 120,5 i 125 metrze. Mistrz olimpijski z Soczi zajął dziś 14. miejsce. Najsłabiej z naszych skoczków poradził sobie Jakub Wolny. 22-latek, po skokach na 121,5 i 119 m, zakończył konkurs na skoczni w Courchevel na 28. lokacie.

Dawid Kubacki jest zdecydowanym liderem LGP. Polak ma na koncie 300 pkt. i wyprzedza Macieja Kota, który uzbierał 210 pkt. Trzecie miejsce należy do Stephana Leyhe. Niemiec notuje 154 pkt.

Świetne starty Polaków dają nam wyraźne prowadzenie w klasyfikacji Letniego Pucharu Narodów. Polska wywalczyła do tej pory 1218 pkt. Drugą lokatę zajmują Niemcy, z dorobkiem 631 pkt.

Kolejnym przystankiem na mapie LGP będzie Hakuba. Konkursy w Japonii odbędą się za dwa tygodnie.

1 KUBACKI Dawid POL 133,5 m 127 m 274.2 pkt.
2 KOT Maciej POL 130,5 m 128,5 m 266.0 pkt.