Skoki narciarskie – LGP Pań: Wyszarpany awans Kingi Rajdy


Kinga Rajda rzutem na taśmę awansowała na jutrzejszego konkursu Letniego Grand Prix w Czajkowskim. 15-latka jest naszą jedyną reprezentantką w Rosji. Najlepsza w dzisiejszych kwalifikacjach, na skoczni HS-106, była Maren Lundby z Norwegii.

Po ponad sześciotygodniowej przerwie najlepsze skoczkinie powróciły do rywalizacji w zawodach z cyklu LGP. Na starcie kwalifikacji w Czajkowskim zobaczyliśmy tylko jedną Polkę – Kingę Rajdę. Niestety, nasza zawodniczka jak na razie nie najlepiej radzi sobie na rosyjskim obiekcie. Oba skoki treningowe 15-latki nie należały do udanych. W kwalifikacjach podopieczna Sławomira Hankusa uzyskała 77,5 m i wszystko wskazywało na to, że Polka znajdzie się poza konkursem. Nasza zawodniczka awansowała do jutrzejszych zmagań po dyskwalifikacji Finki, Julii Kykkaenen.

Zdecydowaną triumfatorką została Maren Lundby. Brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów z 2014 roku na prośbę trenera skakała z obniżonego, o dwie belki rozbiegu, co nie przeszkodziło jej popisać się skokiem na 101 m. Norweżka wygrała z notą 130.3 pkt. Drugą lokatę zajęła Anna Rupprecht. Niemka osiągnęła 100 m i straciła do Lundby 11 pkt. Na trzeciej pozycji zmagania ukończyła Nita Englund. Amerykanka wylądowała na 96,5 metrze.

Początek sobotnich zmagań zaplanowano na 16:00.Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password