Skoki narciarskie – LGP: Polacy tłem w Czajkowskim

Reprezentanci Polski zanotowali słaby start w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix na skoczni HS-140 w Czajkowskim. Punkty zdobył tylko Krzysztof Miętus, który zajął 27. miejsce. Zwycięzcą rywalizacji został Anze Lanisek. Słoweniec w finałowej rundzie awansował z 10. lokaty.

Na starcie dzisiejszego konkursu zobaczyliśmy pięciu naszych zawodników. Niestety, tylko jeden z nich zdołał zdobyć punkty w sobotniej rywalizacji. Krzysztof Miętus w pierwszej serii osiągnął 127 m, co dawało mu 16. pozycję. W finale Polak uzyskał tylko 111 m i nie utrzymał zajmowanego miejsca. Ostatecznie nasz reprezentant zajął 27. lokatę.
Pozostali Biało-Czerwoni ukończyli zmagania poza finałową 30-stką. Najbliżej awansu był Krzysztof Biegun, który wylądował na 122 m i był 33. Cztery pozycje dalej znalazł się Paweł Wąsek. Zawodnik kadry juniorów skoczył 118,5 m. Na 45. miejscu zawody zakończył Bartosz Czyż. Nasz skoczek zanotował 112,5 m. Dwa metry bliżej wylądował Andrzej Stękała. 22-latek zajął, ostatnie, 50. miejsce.

Triumfatorem zawodów został Anze Lanisek. Reprezentant Słowenii po skoku na 129 m plasował się na 10. lokacie. W finale skoczek popisał się lotem na 143 m, który dał mu pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach LGP. Drugą lokatę zajął Jewgienij Klimow. Rosjanin osiągnął 132 i 137,5 m. Na najniższym stopniu podium znalazł się jego rodak – Denis Korniłow. 31-latek uzyskał 136,5 i 127,5 m.

Liderem Letniego Grand Prix pozostał Dawid Kubacki. Polak ma na koncie 300 pkt., co daje mu 66 pkt. przewagi nad Junshiro Kobayashim.

Kolejny konkurs cyklu zaplanowano na jutro, o godzinie 12:00 rozpoczną się kwalifikacje, a tuż po nich konkurs główny.

1 LANISEK Anze SLO 129 m 143 m 265.6 pkt.
2 KLIMOW Jewgienij RUS 132 m 137,5 m 261.2 pkt.