Skoki narciarskie – LGP: Triumf Kubackiego oraz Polski w liczbach

Dawid Kubacki został trzecim Polakiem po Adamie Małyszu i Macieju Kocie, który zwyciężył w Letniej Grand Prix. Łącznie po raz piąty reprezentant naszego kraju wygrał cały cykl.

Dzięki wczorajszej wygranej Kubacki awansował na czwartą pozycję w liczbie zwycięstw w pojedynczych konkursach LGP. Wśród Polaków zajmuje drugie miejsce (razem z Kotem i Stochem). Dawid do dwóch triumfów w 2015  dołożył w tym roku aż pięć wygranych. Wyprzedza go tylko Adam Małysz, który zwyciężał 13 razy. W klasyfikacji drużynowej po raz trzeci w historii oraz drugi z rzędu triumfowali nasi reprezentanci. Zajmujemy łącznie z Niemcami drugie miejsce w  liczbie triumfów w Pucharze Narodów. Jeśli chodzi o indywidualne triumfy w klasyfikacji generalnej pod koniec sezonu to Polacy zrównali się z liderującymi Austriakami i Japończykami, których zawodnicy także wygrywali pięć razy.

Otwartym pozostaje pytanie na ile sukcesy latem daje się przełożyć na wyniki zimą. Analizując poszczególne sezony zwycięzcy LPG rzadko wygrywali Puchar Świata, natomiast często bywali w pierwszej 10. Pozostaje życzyć Polakowi dobrego sezonu zimowego, zwieńczonego medalem olimpijskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password