Skoki narciarskie – LPK: Czterech Polaków z punktami w Trondheim

Słoweniec Timi Zajc zwyciężył niedzielny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Trondheim. W czołowej dziesiątce konkursu uplasowało się dwóch Polaków – Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze w Pucharze Kontynentalnym odniósł Timi Zajc. Słoweniec wygraną zapewnił sobie przede wszystkim pięknym skokiem z drugiej serii, kiedy to lądował  metr przed rekordem skoczni – na 142. metrze i awansował z miejsca trzeciego na pierwsze. Najdalej na skoczni w Trondheim szybował dzisiaj rodak Zajca – Tilien Bartol. Bartol w pierwszej serii osiągnął 142,5 m co dawało mu drugie miejsce za Danielem Huberem z Austrii. W drugiej serii Słoweniec odpalił skok trzy metry dłuższy od rekordu skoczni (146 m), ale otrzymał niskie noty za lądowanie. Rezultat ten pozwolił mu jedynie na utrzymanie drugiej pozycji. Na najniższym stopniu podium konkurs ukończył Niemiec Constantin Schmid.

Kolejny dobry występ w tym sezonie zanotował Klemens Murańka. Polak po skokach na 137,5 i 135 m uplasował się na piątym miejscu. Pięć pozycji niżej konkurs zakończył drugi z naszych reprezentantów – Aleksander Zniszczoł, który lądował na 131 i 136,5 m. W drugiej serii zobaczyliśmy jeszcze Jana Ziobro (16. miejsce) i Bartłomieja Kłuska (19.). Do rundy finałowej podobnie jak wczoraj nie udało się awansować Krzysztofowi Miętusowi, który konkurs zakończył na 47. pozycji.