Skoki narciarskie – LPK: Kamila Karpiel wygrywa klasyfikację generalną!

16-letnia Kamila Karpiel zajęła szóste miejsce w ostatnim konkursie tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Trondheim. Pozycja ta zapewniła Polce zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu! Jest to największy jak dotąd sukces w krótkiej historii polskich skoków narciarskich kobiet!

W walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przed dzisiejszym konkursem liczyły się tylko dwie zawodniczki: Kamila Karpiel i Niemka Ramona Straub. Po pierwszej serii reprezentantka AZS Zakopane skoczyła na 90 metr przy 84 metrach Niemki. Dawało to odpowiednio 6. i 11. miejsce. Ramona Straub nie zamierzała się jednak poddawać i w drugiej serii oddała najdłuższy skok konkursu – 97,5 metra. Kamila Karpiel wykonała jednak swoje zadanie i po skoku na 91,5 metra mogła zacząć świętować zwycięstwo w cyklu. Ostatecznie Polka zajęła 6., a Niemka 8. miejsce.

Najlepsza w dzisiejszym konkursie, podobnie jak wczoraj była Niemka Juliane Seyfarth, która na podium stanęła wraz z Rosjanką Lidią Iakovlevą i reprezentantką gospodarzy Theą Sofie Kleven.

Bardzo dobrze w dzisiejszym konkursie spisała się Anna Twardosz. Polka po skoku na 91,5 i 85 metr zajęła 7. pozycję. Kinga Rajda była dziś 15. (80,5 m, 90 m).