Skoki narciarskie – LPK: Mocny skład Polaków na Beskydy Tour

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza w historii edycja nowego cyklu Beskydy Tour. Już w przyszły weekend czekają nas trzy dni rywalizacji na obiektach w Polsce i Czechach. Poznaliśmy już skład naszej reprezentacji na nadchodzące zawody.

Beskydy Tour to cykl, który rozpocznie się 18.08. w Szczyrku, dzień później zawodnicy przeniosą się do Wisły, a 20.08. we Frenstacie odbędzie się finałowy konkurs turnieju. Wszystkie konkursy będą częścią Letniego Pucharu Kontynentalnego.

W całym cyklu zobaczymy łącznie szesnastu reprezentantów Polski. Nominację otrzymała prawie cała kadra B, czyli: Przemysław Kantyka, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun, Andrzej Stękała, Stanisław Biela i Klemens Murańka. O punkty powalczy także pięciu zawodników kadry młodzieżowej C: Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek oraz Karol Niemczyk. Trenerzy zdecydowali również, że prawo startu otrzyma, będący w kadrze A – Krzysztof Miętus oraz trenujący poza strukturami PZN – Krzysztof Leja.

Program Beskydy Tour:

Piątek, 18.08.

17:00 – Konkurs na skoczni HS-106 w Szczyrku

Sobota, 19.08.

19:00 – Konkurs na skoczni HS-134 w Wiśle

Niedziela, 20.08.

14:00 – Konkurs na skoczni HS-106 we Frenstacie

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password