Skoki narciarskie – LPK: Podium Kamili Karpiel w Trondheim

Kamila Karpiel zajęła trzecie miejsce w przedostatnim w tym sezonie konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet. Po konkursie w Trondheim Polka została samodzielną liderką klasyfikacji generalnej cyklu.

Na finałowe konkursy do Trondheim Kamila Karpiel udała się z zamiarem zwycięstwa w klasyfikacji generalnej letniego cyklu. Najpoważniejszą rywalką Polki w tej rywalizacji jest Niemka Ramona Straub. Po pierwszej serii nasza reprezentantka po skoku na 94 metr zajmowała czwarte miejsce, oczko wyżej niż reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów. Na półmetku prowadziła rodaczka Straub Juliane Seyfarth.

W drugiej serii Kamila Karpiel poprawiła się o dwa metry, co poskutkowało awansem na najniższy stopień podium. Konkurs z ogromną przewagą ponad 20 punktów zwyciężyła Juliane Seyfarth po skokach na 100,5 i 98,5 m. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Barancewa z Rosji. Ramona Straub zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

W Trondheim oglądaliśmy jeszcze dwie Polki. Na 14. miejscu konkurs ukończyła Kinga Rajda, a oczko niżej Anna Twardosz. Dla obydwu naszych zawodniczek wywalczone dziś punkty były pierwszymi w tym sezonie.