Skoki narciarskie – LPK: Świetna forma Murańki!

W drugim w tym sezonie konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich podczas inauguracyjnego weekendu w słoweńskim Kranju ponownie najlepszy był Klemens Murańka! Polak musi być świetnie przygotowany do sezonu letniego.

Już po pierwszej serii Murańka był na prowadzeniu po skoku na odległość 108,5 metra. Miał 3,5 punktu przewagi nad Słoweńcem Rokiem Justinem (107,5 m). Podium pierwszej serii zamykał inny z reprezentantów gospodarzy – Tilen Bartol (109,5 m).

Do drugiej serii awansował jeszcze Przemysław Kantyka. Po dobrym skoku o długości 108 metrów plasował się na 12. pozycji. Niestety słabo spisali się pozostali nasi reprezentanci. Dopiero 37. był Aleksander Zniszczoł (102 m), 40. Paweł Wąsek (98,5 m), a 50. Bartosz Czyż (95,5 m).

W drugiej serii o jedną pozycję do góry po skoku na odległość 105,5 metra przesunął się Kantyka. Na czele utrzymał się Murańka, skacząc 108,5 metra. Drugą pozycję obronił tak samo długim skokiem Justin. Do zmiany doszło na najniższym stopniu podium. Tilen Bartol po słabym skoku na 101 metrów spadł na 7. miejsce, a jego miejsce na „pudle” zajął Amerykanin Kevin Bickner. reprezentant Stanów Zjednoczonych oddał najlepszy skok zawodów, dolatując aż do 115 metra! Dzięki temu przesunął się na 3. miejsce z… 15.!

Szymon Frąckiewicz543 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password