Skoki narciarskie: Nadchodzący sezon bez Roberta Kranjca

Jeden z najlepszych „lotników” – Robert Kranjec nie pojawi się w tym sezonie na belce startowej. Utytułowany Słoweniec kilka tygodni temu doznał kontuzji, która okazała się znacznie poważniejsza niż początkowo przypuszczano.

Robert Kranjec w ostatnich latach ma sporego pecha i nie może uwolnić się od kontuzji. Podczas igrzysk w 2014 roku skręcił kolano, a w ubiegłym roku doznał poważnej kontuzji ręki, przez którą musiał przejść operację. Teraz Słoweńca czeka kolejna przerwa w startach i to znacznie dłuższa.

Podczas gry w siatkówkę, w ramach rozgrzewki przed finałowym konkursem LGP w Klingenthal, 35-latek poczuł ból w kolanie, jednak dzięki pomocy fizjoterapeuty mógł wziąć udział w konkursie. Po kilkutygodniowej przerwie w skokach Kranjec wraz z reprezentacją udał się na zgrupowanie do Oberstdorfu, które niestety musiał przedwcześnie opuścić. Dający się we znaki ból kolana uniemożliwiał mistrzowi świata w lotach z 2012 roku prawidłowe lądowanie. Ku zmartwieniu Słoweńca rezonans magnetyczny wykazał uszkodzenie więzadeł krzyżowych.

Wiadomo już, że Robert Kranjec musi przejść operację, która odbędzie się najprawdopodobniej w połowie przyszłego tygodnia. Zawodnik powinien powrócić do treningów w styczniu, ale pierwsze skoki będzie mógł oddać pod koniec maja 2017 roku.

Przypomnijmy, że Robert Kranjec wygrał w tym sezonie jeden konkurs LGP, a klasyfikacji końcowej zajął 8. miejsce.

Wykluczenie dwukrotnego zdobywcy Małej Kryształowej Kuli ze startów w tym sezonie to nie jedyny problem reprezentacji Słowenii. Zmuszony do absencji w pierwszej części sezonu jest Jernej Damjan. 33-letni skoczek zimą przeszedł operację stawu kolanowego, niestety pojawiły się komplikacje, które wymagały ponownego zabiegu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Damjan powróci na skocznię.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password