Skoki narciarskie: Niespodziewany mistrz Polski! Hula znokautował rywali

Stefan Hula okazał się najlepszym w Świątecznym Konkursie Mistrzostw Polski na skoczni HS-134 w Wiśle. Drugą lokatę zajął, broniący tytułu, Piotr Żyła, a trzeci był Kamil Stoch.

Tegoroczny konkurs mistrzostw Polski przyniósł nam sporo emocji. W pierwszej serii bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski osiągnął 126 m. Tylko 2,5 m bliżej lądował Stefan Hula. Doświadczony reprezentant Polski otrzymał wyższe noty za styl, dlatego na półmetku rywalizacji skoczkowie byli ex aequo sklasyfikowani na pierwszej lokacie. Finałowa runda należała do Stefana Huli, który poszybował na 126 m. Kamil Stoch zepsuł swoją próbę i uzyskał tylko 111,5 m. Dwa dobre i dalekie skoki dały Stefanowi Huli wyraźne zwycięstwo i pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski, a Kamil Stoch ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Srebrny krążek wywalczył dziś Piotr Żyła. Zwycięzca ubiegłorocznych mistrzostw Polski lądował na  119 i 120 metrze. Tuż za podium znalazł się Dawid Kubacki. Prezentujący ostatnio bardzo dobrą formę zawodnik w pierwszej serii zanotował tylko 108 m. W finale 27-latek skoczył 124 m. Na piątej lokacie uplasował się Maciej Kot. Brązowy medalista sprzed roku uzyskał 115,5 i 111 m.

Mistrzostwa Polski w Wiśle były ostatnim sprawdzianem dla naszych zawodników przed 66. Turniejem Czterech Skoczni, który rozpocznie się już w ten piątek.