Skoki narciarskie: Nietypowe zastosowanie skoczni w Pjongczang


Na pierwszy rzut oka obiekt, na którym Kamil Stoch będzie bronił mistrzowskich tytułów, nie różni się od innych niczym szczególnym. Jeśli się jednak przyjrzymy to możemy zobaczyć, że odjazd tej skoczni jest wyjątkowo duży. Dzięki temu pełni on pewną, niezbyt związaną ze skokami, dodatkową rolę.

Źródło: Wikimedia Commons

Otóż odjazd powstałego w 2008 roku za 50 milionów euro obiektu Alpensia Park jest jednocześnie… boiskiem piłkarskim! Wokół niego znajdują się trybuny mieszczące 11 tysięcy widzów. Co prawda ten nietypowy stadion nie ma stałego gospodarza, jednak niejednokrotnie to tu swoje mecze rozgrywa drugoligowy zespół Gangwon FC. Ponoć może się to zmienić po igrzyskach.

Pierwotnie rozważano też możliwość zorganizowania tutaj ceremonii zamknięcia i otwarcia, ale ten pomysł upadł.

W tym sezonie, w dniach 15-16 lutego, na skoczni HS140 odbędą się pierwsze w historii zawody pucharu świata w Korei Południowej.Szymon Frąckiewicz423 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password