Skoki narciarskie – PK: Bartłomiej Kłusek wygrywa i daje nam dodatkowe miejsce startowe w PŚ!

Bartłomiej Kłusek wygrał jednoseryjny konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS- 117 w Brotterode, dzięki czemu kwota startowa Polski w ostatniej części PŚ wzrośnie do siedmiu zawodników. Polak stanął na podium w towarzystwie Daniela Hubera i Tima Heinricha. W pierwszej „10” znalazło się jeszcze trzech Polaków.

To był bardzo udany konkurs w wykonaniu naszych zawodników, szczególnie mając na uwadze trudne warunki pogodowe, które panują w niemieckim Brotterode od kilku dni. Skoczkowie skakali dziś przy bardzo silnym wietrze. To właśnie mocne podmuchy były przyczyną odwołania drugiej serii.
Wiatr nie przeszkodził jednak Bartłomiejowi Kłuskowi wygrać pierwszego w karierze konkursu Pucharu Kontynentalnego. 23-latek świetnie wykorzystał mocny wiatr pod narty i z obniżonego rozbiegu poszybował na 114 m. Dzięki wygranej Bartłomiej Kłusek wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla Polski w ostatniej części Pucharu Świata, co oznacza, że od przyszłego weekendu będziemy mogli wystawić siedmiu zawodników. Drugie miejsce zajął Daniel Huber. Austriak osiągnął 115,5 m i stracił do naszego skoczka 0.5 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Tim Heinrich, który popisał się skokiem na 116,5 m, jednak otrzymał bardzo dużo punktów ujemnych za  korzystny wiatr. Dla młodego Niemca, to pierwsze podium w zawodach tej rangi.

Czwarte miejsce zajął Clemens Aigner. 23-latek uzyskał 108 m. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Miętus. Podopieczny Macieja Maciusiaka lądując na 114 metrze zanotował jeden z lepszych startów w karierze i wyprzedził Klemensa Murańkę. Skoczek kadry A osiągnął 115 m. Pierwszą „10”, po skoku na 105 m, zamknął Krzysztof Biegun. Aleksander Zniszczoł lądował na 109 metrze i był 17.

Słabo spisał się Adam Ruda, który osiągnął zaledwie 62 m i zajął ostatnie 48. miejsce.

W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem groźnemu upadkowi uległ Thomas Diethart. Austriak stracił na chwilę przytomność i został przetransportowany do szpitala. Według wstępnych informacji, na szczęście, nic poważnego mu się nie stało, jest tylko mocno poobijany.

Kolejny konkurs PK zaplanowano na jutro, na godzinę 13:00, jednak prognozy pogody nie są optymistyczne.

1. KŁUSEK Bartłomiej POL 114 m 113.6 pkt.