Skoki narciarskie – PK: Czterech Polaków punktuje w Zakopanem

Czterech reprezentantów Polski zdobyło punkty w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS-134 w Zakopanem. Czwarte z rzędu zwycięstwo odniósł dziś Clemens Aigner, który pewnie zmierza po triumf w klasyfikacji końcowej.

Zaplecze polskich skoków narciarskich wciąż kuleje. W „30“ dzisiejszego konkursu na Wielkiej Krokwi znalazło się tylko czterech Biało-Czerwonych.  Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jakub Wolny, który po skokach na 117,5 i 120,5 m zajął 10. miejsce. Tuż za nim znalazł się Paweł Wąsek. Zawodnik kadry juniorów lądował na 114,5 i 125 metrze. Na 19. lokacie rywalizację zakończył Stanisław Biela. Skoczek będący w tym sezonie poza kadrami PZN osiągnął 113,5 i 118,5 m. Punkty zdobył także Aleksander Zniszczoł. 23-latek w pierwszej serii zanotował 115 m i zajmował 13. pozycję. W finale Polak uzyskał 117 m, co nie wystarczyło do utrzymania lokaty w drugiej „10“ i ukończył konkurs na 22. miejscu.

Niestety, pozostali nasi reprezentanci nie awansowali do drugiej rundy. Najbliżej występu w finale był Krzysztof Biegun, który skoczył 109 m i był 34. Pozycję dalej uplasował się Przemysław Kantyka. Skoczek kadry B uzyskał 110 m. Udział w pierwszej serii wzięli także: Krzysztof Leja (106 m, 43. miejsce), Dawid Jarząbek (106,5 m, 45. miejsce), Tomasz Pilch (106,5 m, 50. miejsce) i Bartosz Czyż (94 m, 57. miejsce).

Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął Clemens Aigner. Austriak poszybował na 130 i 131 m i z notą 243.8 pkt. wygrał czwarty konkurs z rzędu. Zaledwie 0.2 pkt. za nim znalazł się Maximilian Steiner. Reprezentacyjny kolega Aignera lądował na 133,5 i 126,5 m. Trzecie miejsce zajął Constantin Schmid. Niemiec osiągnął 124 i 132 m.

Clemens Aigner umocnił się dziś na pozycji lidera klasyfikacji generalnej PK. Austriak ma na swoim koncie 1031 pkt. Drugie miejsce zajmuje Miran Zupancic z dorobkiem 868 pkt. Najlepszym z Polaków jest Klemens Murańka, który zajmuje 13. pozycję.

Już za tydzień finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim.

1. AIGNER Clemens AUT 130 m 131 m 243.8 pkt.