Skoki narciarskie – PK: Dwóch Polaków w „10“

Dwóch reprezentantów Polski znalazło się w „10“ sobotniego konkurs Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ósme miejsce zajął Jakub Wolny, a dziewiąty był Aleksander Zniszczoł. Zwycięzcą rywalizacji został Clemens Aigner.

Puchar Kontynentalny dotarł do Polski. W sobotę „druga liga“ skoczków narciarskich walczyła na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W pierwszej „10“ konkursu znalazło się dwóch naszych zawodników. Najwyżej sklasyfikowany został Jakub Wolny, który po skokach na 121,5 i 124 m zajął ósme miejsce. Tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł. 23-latek uzyskał 126 i 121 m.Punkty zdobył także Paweł Wąsek. Podopieczny Macieja Maciusiaka dwukrotnie wylądował na 116 metrze i był 23. Dwie lokaty dalej sklasyfikowany został Stanisław Biela. Były kombinator norweski osiągnął 118 i 112,5 m.

Konkurs zakończył się trzecim z rzędu zwycięstwem Clemensa Aignera. Reprezentant Austrii prezentuje w ostatnich tygodniach świetną dyspozycję, którą potwierdził skokami na 131 i 133 m. Drugie miejsce zajął Constantin Schmid. Niemiec uzyskał 135 i 125 m i do triumfatora stracił prawie 20 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Maximilian Steiner. Austriak lądował na 128 i 126,5 metrze.

Pechowe, 31. miejsce zajął Krzysztof Biegun. Polak skoczył 117,5 m. Na 115,5 metrze swoją próbę zakończył Przemysław Kantyka, który uplasował się na 34. lokacie. Krzysztof Miętus uzyskał 113,5 m, co było 38. wynikiem. Metr dalej wylądował Tomasz Pilch. Reprezentant kadry juniorów zajął 42. miejsce. Bartłomiej Kłusek skoczył 105,5 m i był 48. Lokatę dalej zmagania zakończył Bartłomiej Czyż, któremu zmierzono 104,5 m.

Zwycięstwo na Wielkiej Krokwi dało Clemensowi Aignerowi prowadzenie w klasyfikacji generalnej PK. Reprezentant Austrii ma na swoim koncie 931 pkt. Drugie miejsce zajmuje Nejc Dezman, z dorobkiem 862 pkt.

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego już jutro o 10:30.

1. AIGNER Clemens AUT 131 m 133 m 255.9 pkt.
2. SCHMID Constantin GER 135 m 125 m 234.0 pkt.