Skoki narciarskie – PK: Dwóch Polaków z punktami

Karuzela Pucharu Kontynentalnego dotarła właśnie do Sapporo. Nasi skoczkowie rywalizację w odległej Japonii zaczęli od bardzo przeciętnego startu. W pierwszym konkursie punkty zdobyło tylko dwóch Polaków.

Zła passa naszych skoczków narciarskich w Pucharze Kontynentalnym trwa. W piątkowym konkursie na skoczni HS-100 w Sapporo punktowało jedynie dwóch Biało-Czerwonych. Najwyżej sklasyfikowany został Klemens Murańka. 22-latek lądował na 88,5 i 86,5 metrze, co było 23. wynikiem. Na 29. lokacie uplasował się Aleksander Zniszczoł. Drużynowy mistrz świata juniorów sprzed trzech lat osiągnął 89,5 i 83,5 m.

Pozostali Polacy nie zdołali awansować do rundy finałowej. Najbliżej występu w drugiej serii był Jakub Wolny, który po skoku na 86 m zajął 31. pozycję. Cztery miejsca dalej znalazł się Krzysztof Biegun. Zawodnik kadry B uzyskał 87 m. Bardzo słaby start odnotował także Andrzej Stękała. Zakopiańczyk wylądował na 81 metrze i zajął ostatnią, 52. lokatę. Pomimo zgłoszenia do konkursu, na starcie nie pojawił się Bartłomiej Kłusek.

Zwycięzcą konkursu został Miran Zupancic. Reprezentant Słowenii osiągnął 100,5 i 95 m i był tym samym jedynym zawodnikiem, który przekroczył punkt HS słynnej Miyanomori. Drugie miejsce zajął Andreas Wank. Niemiec skoczył 99,5 i 95 m. Skład najlepszej trójki uzupełnił Anze Lanisek. Rodakowi dzisiejszego zwycięzcy zmierzono 98,5 i 93 m.

Kolejny konkurs w Sapporo już w sobotę o godzinie 2:30 w nocy. Obiektem zmagań skoczków będzie Okurayama, HS-137.

1. ZUPANCIC Miran SLO 100,5 m 95 m 253.7 pkt.
2. WANK Andreas GER 99,5 m 95 m 249.5 pkt.