Skoki narciarskie – PK: Klemens Murańka na podium!

Klemens Murańka zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS-142 w Titisee – Neustadt. Zwycięzcą pierwszych w tym roku zawodów z tego cyklu został Johann Andre Forfang. Norweg nie dał rywalom żadnych szans. Drugą lokatę zajął Daniel Huber.

Klemens Murańka po słabych startach w trzech konkursach Turnieju Czterech Skoczni został wycofany z finałowych zmagań cyklu i nie pojechał do Bischofshofen. Sztab szkoleniowy uznał, że lepiej aby 22-latek wziął udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego. Trudno nie uznać, że była to dobra decyzja. Nasz skoczek bardzo dobrze poradził sobie w sobotnich zawodach. W pierwszej serii Murańka osiągnął 133 m i zajmował szóste miejsce. W finale nasz reprezentant poszybował cztery metry dalej i awansował na trzecią lokatę.

Pewne zwycięstwo odniósł dziś Johann Andre Forfang. Norweg zaprezentował znakomitą dyspozycję i był poza zasięgiem rywali. 21-latek w pierwszej rundzie uzyskał 138,5 m, a w finale postawił kropkę nad „i” lotem na 147 m, co jest wynikiem zaledwie o metr gorszym od rekordu skoczni w Titisee – Neustadt. Drugą lokatę wywalczył Daniel Huber. Austriak lądował na 132,5 i 136 m i do triumfatora stracił 19.1 pkt.

Tuż za podium znalazł się Andreas Wank. Reprezentant Niemiec dwukrotne osiągnął 137 m. Piątkę „zamknął” Bor Pavlovcic. Słoweniec zanotował 136 i 134,5 m.

Punkty zdobył dziś także Aleksander Zniszczoł. Zawodnik B uzyskał 128,5 i 132 m, co było 14. wynikiem konkursu. Cztery lokaty dalej uplasował się Jakub Wolny, który wylądował na 132 i 128 metrze. Słabiej spisali się dwaj pozostali nasi zwodnicy. Krzysztofowi Biegunowi zmierzono 121,5 m. 22-latek był 42. Metr bliżej swoją próbę zakończył Bartłomiej Kłusek. Polak zajął 54. miejsce.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Daniel Huber. Austriak ma na swoim koncie 345 pkt. Drugi jest Cene Prevc, który uzbierał 280 pkt. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Jan Ziobro. Nasz zawodnik ma 183 pkt.

Kolejny konkurs PK już jutro o 13:30.

1. FORFANG Johann Andre NOR 138,5 m 147 m 283.9 pkt.
2. HUBER Daniel AUT 132,5 m 136 m 264.8 pkt.