Skoki narciarskie – PK: Kolejne podium Pilcha!

Tomasz Pilch nie zwalnia tempa! W oczekiwaniu na debiut w Pucharze Świata, który ma nastąpić podczas Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku utalentowany Polak potwierdza wysoką formę. Dziś, mimo bardzo loteryjnych warunków, zajął drugie miejsce w Engelbergu! Lepszy był tylko Austriak Urlich Wohlgennant.

Po pierwszej serii zawodów na Gross Titlis Tomasz Pilch zajmował dopiero 9. miejsce po skoku na odległość 129,5 metra, jednak w czołówce różnice były bardzo niewielkie. Do będącego na trzecim miejscu Norwega Joachima Hauera (136 m) Polak tracił tylko 3 punkty. Prowadził Austriak Clemens Leitner (136 m), nieznacznie wyprzedzając innego Norwega – Mariusa Lindvika (137,5 m). Ex aequo na czwartym miejscu plasowali się Słoweniec Bor Pavlovcić (129,5 m) oraz Austriak Urlich Wohlgennant (132,5 m). Awans do drugiej serii wywalczyło jeszcze dwóch Biało-Czerwonych. Osiemnasty na półmetku był Aleksander Zniszczoł (131 m), a 26. Przemysław Kantyka (124,5 m). Poza trzydziestką znaleźli się 34. Klemens Murańka (125 m) i 37. Paweł Wąsek (122,5 m).

Druga seria była jeszcze bardziej loteryjna od pierwszej. Na szczęście do Pilcha los się uśmiechnął. Podmuch pod narty pozwolił Polakowi uzyskać 137,5 metra i tym samym awansować na drugie miejsce w dzisiejszym konkursie. Lepszą łączną notę miał tylko Urlich Wohlgennant, który w drugiej serii osiągnął 135,5 metra. Na trzecim miejscu zawody ukończył Marius Lindvik, który w finałowej rundzie skoczył 127,5 metra. O jedno miejsce w dół klasyfikacji przesunął się Aleksander Zniszczoł (129,5 m), a tuż za nim uplasował się ostatecznie Przemysław Kantyka (133,5 m).