Skoki narciarskie – PK: Paweł Wąsek dziesiąty

W Czajkowskim rozpoczął się ostatni w tym sezonie weekend Pucharu Kontynentalnego. W sobotnim konkursie punkty zdobyło trzech Polaków. Najlepszym z nich był Paweł Wąsek, który na skoczni HS-106 zajął 10. miejsce.

W przedostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie Paweł Wąsek okazał się najlepszym z naszych zawodników. Reprezentant kadry juniorów lądował na 99,5 i 98,5 metrze, co dało mu 10. lokatę. Na 20. miejscu zmagania ukończył Jakub Wolny. Mistrz świata juniorów z 2014 roku osiągnął 93 i 99 m. Punkty zdobył również Aleksander Zniszczoł, który zanotował 95,5 i 89 m i zajął 29. pozycję.

Awansu do drugiej serii nie wywalczył Stanisław Biela. Były kombinator norweski skoczył 94 m i był 32.

Triumfatorem konkursu został Constantin Schmid. Niemiec w pierwszej serii uzyskał 98,5 m i plasował się na czwartej lokacie. W finale poszybował na 107 m, ustanowił nowy rekord skoczni w Czajkowskim i odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach PK. Drugi był dziś Jakub Janda. Doświadczony reprezentant Czech lądował na 101,5 i 102,5 metrze. Na najniższym stopniu podium zameldował się Clemens Aigner, który zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Austriak osiągnął 100,5 i 101,5 m.

1 SCHMID Constantin GER 98,5 m 107 m 269 pkt.
2 JANDA Jakub CZE 101,5 m 102,5 m 264.8 pkt.