Skoki narciarskie – PK: Przeciętne skoki Polaków

Nasi reprezentanci nie zachwycili w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Titisee – Neustadt. Ponownie najlepszym z Polaków na skoczni HS-142 był Klemens Murańka, który tym razem zajął 10. miejsce. Punkty zdobyło jeszcze dwóch naszych skoczków. Zawody wygrał Viktor Polasek.

Na starcie niedzielnego konkursu zobaczyliśmy pięciu reprezentantów Polski. Punkty zdobyło trzech z nich. Najlepiej ponownie poradził sobie Klemens Murańka. 22-latek lądował na 128 i 128,5 metrze, co dało mu 10. lokatę. Szansy na miejsce w czołówce nie wykorzystał Jakub Wolny. Nasz zawodnik w pierwszej serii poszybował na 130,5 m, dzięki czemu na półmetku rywalizacji zajmował 6. lokatę. Niestety, w finale uzyskał tylko 122 m i ostatecznie został sklasyfikowany na 19. pozycji. Cztery miejsca dalej znalazł się Krzysztof Biegun, który oddał dwa równe skoki na 126,5 i 125 m.

Triumfatorem niedzielnych zmagań został Viktor Polasek. Reprezentant Czech w pierwszej rundzie  skoczył 140,5 m. Świetny lot dał mu prowadzenie, w finale osiągnął 129 m, co wystarczyło do odniesienia pierwszego w karierze zwycięstwa w zawodach PK. Drugą lokatę zajął Johann Andre Forfang. Norweg zanotował 141,5 i 128 m. Skład najlepszej trójki uzupełnił Clemens Aigner. Reprezentant Austrii osiągnął 137 i 128 m.

Pechowe, 31. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł. Nasz reprezentant skoczył 121 m. Tuż za nim znalazł się Bartłomiej Kłusek, który wylądował metr bliżej.

Liderem cyklu pozostał Daniel Huber. Austriak z dorobkiem 356 pkt. wyprzedza Cene Prevca o 76 pkt. Najlepszy z Polaków, Jan Ziobro, zajmuje 13. lokatę (183 pkt.)

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego już za tydzień w Garmisch-Partenkirchen.

1. POLASEK Viktor CZE 140,5 m 129 m 261.3 pkt.
2. FORFANG Johann Andre NOR 141,5 m 128 m 255.9 pkt.