Skoki narciarskie – PK: Przemysław Kantyka ponownie w „10”

Po sobotnich emocjach związanych z finałem 66. Turnieju Czterech Skoczni, niedziela w skokach narciarskich stała pod znakiem konkursu Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. Kolejny dobry start zanotował Przemysław Kantyka, który zajął 9. miejsce.

W niedzielę punkty na niemieckim obiekcie zdobyło trzech naszych reprezentantów. Najlepiej z nich poradził sobie Przemysław Kantyka. 21-latek lądował na 131 i 132,5 metrze, co dało mu 9. lokatę. Na 18. pozycji rywalizację zakończył Aleksander Zniszczoł, który osiągnął 131 i 125,5 m. Dwa miejsca dalej znalazł się Klemens Murańka. Brązowy medalista w drużynie z Falun 2015 uzyskał 139 i 127,5 m.

W finale zabrakło naszych dwóch reprezentantów. Paweł Wąsek skoczył 125,5 m, co było 46. wynikiem. Ponownie słaby start zanotował Andrzej Stękała, który uzyskał 109,5 m i był 65.

Zwycięzcą dzisiejszego konkursu został Dawid Siegel. Niemiec poszybował na 140 i 135 m. Tuż za  nim znalazł się Marius Lindvik. Norweg oddał dwa bardzo dobre i równe skoki na 136 i 135,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Sondre Ringen. Norweg dzięki próbom na 137 i 136,5 m po raz pierwszy w karierze znalazł się w pierwszej trójce zawodów PK.

Niedzielne zawody przyniosły zmianę na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Nieobecny w Titisee-Neustadt Tomasz Pilcj „spadł” na drugie miejsce, a na pierwszą lokatę awansował Marius Lindvik.

Kolejne zawody PK już w tę środę i czwartek.

1 SIEGEL David GER 140 m 135 m 277.0 pkt.