Skoki narciarskie – PK: Tomasz Pilch znów w czołówce

Tomasz Pilch kolejny raz potwierdził bardzo dobrą dyspozycję. Młody reprezentant Polski, w pierwszym po Świętach konkursie PK, zajął piąte miejsce i utrzymał pozycję lidera cyklu.

Po świątecznej przerwie powraca karuzela Pucharu Kontynentalnego. W środę skoczkowie rywalizowali na obiekcie HS-140 w Engelbergu. Kolejny udany start w tym sezonie zanotował Tomasz Pilch, który zajął piąte miejsce. 17-latek w pierwszej serii uzyskał 123 m i zajmował 14. miejsce. Zawodnik kadry juniorów kolejny raz w tym sezonie znacznie lepiej zaprezentował się w finale, w którym poszybował na 131,5 m. Świetny skok dał mu awans na piątą pozycję.

Punkty zdobył także Aleksander Zniszczoł. 23-latek lądował na 121,5 i 125,5 metrze i ukończył rywalizację na 18. lokacie. Pechowe, 31. miejsce zajął Przemysław Kantyka. Polak osiągnął 118,5 m. Klemens Murańka skoczył 115 m i zajął 36. pozycję. Tuż za nim znalazł się Paweł Wąsek, który uzyskał metr mniej.

Wyraźne zwycięstwo odniósł dziś Jonathan Learoyd. Reprezentant Francji poszybował na 135,5 i 128 m, dzięki czemu mógł świętować pierwszy w karierze triumf w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Drugie miejsce zajął Viktor Polasek. Czech uzyskał 133 i 128,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Killian Peier, który zanotował 131 i 129,5 m.

Liderem PK pozostał Tomasz Pilch. Polak ma na koncie 312 pkt. Drugi jest Ziga Jelar z dorobkiem 224 pkt.

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego już jutro.

1 LEAROYD Jonathan FRA 135.5 m 128 m 259.1 pkt.