Skoki narciarskie – PK: Tomasz Pilch znów zachwycił i powiększył kwotę startową Polski na TCS!

Tomasz Pilch znów pokazał świetną dyspozycję. Polak zajął siódme miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Ruce i wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla Polski na Turniej Czterech Skoczni.

Tomasz Pilch kolejny raz zachwycił. Nasz zawodnik w pierwszej serii trafił na bardzo trudne warunki, w których uzyskał 124 m, co dawało mu 18. miejsce. W finale 17-latek nie pozostawił rywalom złudzeń, poszybował na 143 m, notując najlepszy wynik drugiej rundy i awansował na siódme miejsce! Ta lokata bez problemu pozwoliła mu na utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej cyklu i pierwszego periodu PK. To z kolei dało Polsce dodatkowe miejsce startowe w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni.

Punkty zdobył dziś także Paweł Wąsek. Triumfator ubiegłorocznej edycji Fis Cup osiągnął 136,5 i 124,5 m i ukończył zmagania na 18. lokacie. Z trudniejszymi warunkami w pierwszej serii nie poradził sobie Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 115 m i był 39. Cztery lokaty dalej znalazł się Bartosz Czyż. Reprezentant kadry juniorów zanotował 116 m.

Najlepszy w niedzielnym konkursie był Jurij Tepes. Doświadczony Słoweniec poszybował na 135 i 135,5 m. Tuż za nim znalazł się jego rodak, Ziga Jelar.  Aktualny drużynowy mistrz świata juniorów skoczył 133,5 i 138 m. Skład podium uzupełnił Joachim Hauer. Norweg uzyskał 129,5 i 142 m.

Zawody w Ruce były ostatnimi przed Świętami. Kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego zaplanowano na 27-28 grudnia. Obiektem zmagań zawodników będzie skocznia w Engelbergu.

1 TEPES Jurij SLO 135 m 135.5 m 269.1 pkt.
2 JELAR Ziga SLO 133.5 m 138 m 267.9 pkt.