Skoki narciarskie – PK: Trzech Polaków z punktami w Renie

Austriak Clemens Aigner zwycięża dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Norweskiej Renie. Bez błysku zaprezentowali się Polacy. Najlepszy z nich, Klemens Murańka, był osiemnasty.

Konkurs w Norweskiej Renie stał na bardzo wysokim poziomie. Klemens Murańka dwukrotnie pokonał odległość 130 metrów (130,5 m i 132,0 m), ale mimo to sklasyfikowany został dopiero na 18. pozycji. Oczko niżej zawody zakończył kolejny z Polaków – Jakub Wolny (132,5 m i 129,0 m). Mniej równą formę zaprezentował dzisiaj Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej serii po skoku na 128 metr był 20., ale w rundzie finałowej wylądował tylko na 120 metrze i spadł na 28. lokatę. W drugiej serii nie zobaczyliśmy Bartłomieja Kłuska, który po skoku na 113. metr był 44.

O zwycięstwo w dzisiejszych zawodach z koalicją Słoweńców walczył Austriak Clemens Aigner. Zawodnik z Innsbrucku w pierwszej serii osiągnął rezultat 141,5 metra co jest nowym rekordem skoczni. Za Austriakiem plasowało się aż trzech zawodników z Bałkanów: Jaka Hvala, Bor Pavlovcic i Tilen Bartol. W drugiej serii Austriak wylądował cztery i pół metra bliżej i wygrał z przewagą ponad 11 punktów. Na drugim stopniu podium stanął Bor Pavlovcic, a na najniższym Tilen Bartol.

Kolejny konkurs o punkty Pucharu Kontynentalnego w Ruce już jutro. Początek pierwszej serii zaplanowany jest na godzinę 10:15.