Skoki narciarskie – PK: Trzy Polki z punktami w Planicy

Po prawie miesięcznej przerwie zawodniczki rywalizujące w Pucharze Kontynentalnym powróciły na skocznię. W sobotnim konkursie na obiekcie HS-104 w Planicy punkty zdobyły trzy nasze reprezentantki.

Na szczególną uwagę zasługuje dzisiejszy start Anny Twardosz. 16-latka oddała dwa dobre skoki na 78,5 i 86 m, które dały jej 15. miejsce. Dwie lokaty dalej sklasyfikowana została Kamila Karpiel. Triumfatorka letniej edycji cyklu osiągnęła 81,5 i 82 m. Punkty zdobyła także Magdalena Pałasz. 22-letnia skoczkini zanotowała 81 i 79 m, co dało jej 22. miejsce.

Słabiej zaprezentowała się Kinga Rajda. Dwukrotna mistrzyni Polski skoczyła 74,5 m i zajęła, pechową, 31. lokatę.

Zwyciężczynią konkursu została Daniela Iraschko-Stolz. Utytułowana Austriaczka powraca dopiero do rywalizacji po dwóch operacjach kolana. 34-latka próbami na 96 i 97 m pokazała, że wciąż jest bardzo groźną zawodniczką. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Barancewa. Reprezentantka Rosji osiągnęła 92,5 i 92 m. Skład podium uzupełniła Jerneja Brecl, która uzyskała 91 i 90,5 m.

Kolejny konkurs PK Pań już jutro o 9:45.