Skoki narciarskie: Polacy przed kolejnym zgrupowaniem

Polscy skoczkowie intensywnie przygotowują się nowego sezonu. Po zgrupowaniu w Oberstdorfie podopieczni Stefana Horngachera udadzą się do Hinzenbach. Inauguracja Pucharu Świata już za niecały miesiąc!

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski w skokach narciarskich podjął decyzję o kolejnym zgrupowaniu. W dniach 3-5 listopada zespół prowadzony przez Stefana Horngachera przygotowywać się będzie w Austrii w miejscowości Hinzenbach.

Austriacki szkoleniowiec nie zamierza zwalniać tempa i solidnie wykorzystuje okres przygotowawczy. Kilka dni temu polscy skoczkowie trenowali na obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Wciągu trzech dni Polacy odbyli pięć intensywnych treningów. Po kilku dniach odpoczynku ponownie powrócą na skocznie. Jedynym mankamentem najbliższych treningów jest dodatnia temperatura, przez co polscy skoczkowie nie będą mieli okazji oddawać prób na torach lodowych.

Inauguracyjny konkurs nowego sezonu Pucharu Świata odbędzie się w weekend (24-26 listopada). Obiektem zmagań będzie skocznia w Kuusamo. Do Finlandii poleci siedmiu naszych skoczków – Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password