Skoki narciarskie – PŚ: Jubileuszowe zwycięstwo Kamila Stocha w Zakopanem!

To było piękne zakończenie weekendu z Pucharem Świata w Zakopanem! Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs na Wielkiej Krokwi odnosząc tym samym swoje dwudzieste w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ.

Kamil Stoch zaczarował dziś Zakopane i po raz dwudziesty w karierze stanął na najwyższym stopniu podium zawodów PŚ. Dwukrotny mistrz olimpijski w pierwszej serii osiągnął 130,5 m, co na półmetku dawało mu szóste miejsce. W finale 29-latek poszybował pół metra dalej i mógł się cieszyć z jubileuszowego zwycięstwa pod Tatarami. Dla naszego najlepszego skoczka to także czterdzieste podium w karierze.

Drugą lokatę zajął dziś Andreas Wellinger. Reprezentant Niemiec lądował na 130,5 i 133 metrze i do naszego zawodnika stracił 1.6 pkt. Tuż za nim znalazł się jego rodak, Richard Freitag, który uzyskał 132,5 i 131 m.

Czwarty wynik należał do kolejnego skoczka naszych zachodnich sąsiadów, Markusa Eisenbichlera. 25-latek zanotował 133 i 130,5 m. Na piątej lokacie zmagania ukończył Michael Hayboeck. Austriakowi zmierzono 132,5 i 131 m. Bardzo dobrą formę potwierdził dziś także Piotr Żyła. Nasz skoczek lądował na 132,5 i 128 metrze, co pozwoliło mu zająć szóste miejsce Dobrze spisał się Dawid Kubacki, który równymi skokami na 129,5 i 128,5 m zapewnił sobie ósmą lokatę.

W drugiej „10” zameldował się Maciej Kot. Zakopiańczyk osiągnął 127,5 i 124,5 m, co dało mu 12. pozycję. Najlepszy start w tym sezonie odnotował dziś Jan Ziobro. Brązowy medalista w drużynie z Falun uzyskał 130 i 125,5 m. Punkty zdobył także Stefan Hula. Nasz najstarszy reprezentant oddał skoki na odległość 124,5 i 122 m, co dało mu 24. lokatę.

Po niedzielnym konkursie na Wielkiej Krokwi Kamil Stoch umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata. Polak z dorobkiem 933 pkt. ma już 130 pkt. przewagi nad sklasyfikowanym na drugim miejscu Danielem Andre Tande. Piątą lokatę zajmuje Maciej Kot, który uzbierał 524 pkt.

Kolejne pucharowe emocje już za tydzień w Willingen.