Skoki narciarskie – PŚ: Kamil Stoch drugi w Engelbergu

Kamil Stoch prezentuje coraz lepszą formę. Lider naszego zespołu zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata. Polak przegrał tylko z rewelacyjnym Richardem Freitagiem.

Ostatni przed Świętami konkurs Pucharu Świata przyniósł drugie miejsce Kamila Stocha. 30-latek lądował dziś na 137 i 133 metrze i wyraźnie zasygnalizował rywalom, że jego forma rośnie. Tym samym Kamil wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie uzyskany w Wiśle. Lepszy był dziś tylko Richard Freitag. Niemiec prezentuje w tym sezonie świetną dyspozycję, co potwierdził lotami na 137,5 i 135 m. Skład niedzielnego podium uzupełnił Stefan Kraft. Austriak osiągnął 137 i 134,5 m.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Piotr Żyła. Popularny „Wiewiór” zanotował 134 i 133 m i zajął siódme miejsce. Na 13. pozycji rywalizację zakończył Stefan Hula. 31-latek skoczył 134 i 128,5 m. Trzy lokaty dalej uplasował się Maciej Kot. Zakopiańczyk lądował na 133,5 i 126 metrze. Nieco słabiej spisał się Dawid Kubacki, który osiągnął 129 i 126,5 m, co było 20. wynikiem. Punkty zdobył również Jakub Wolny. 22-letni zawodnik uzyskał 130 i 121 m i zajął 24. miejsce.

Richard Freitag umocnił się dziś na pozycji lidera Pucharu Świata. Niemiec ma już na koncie 550 pkt. Sklasyfikowany na drugiej lokacie Andreas Wellinger traci do niego 151 pkt. Kamil Stoch z dorobkiem 323 pkt. zajmuje czwarte miejsce.

Konkursy w Engelbergu były ostatnimi przed Świętami. Najlepsi skoczkowie świata powrócą do rywalizacji 29 grudnia podczas kwalifikacji do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Reprezentantów Polski czeka jeszcze jeden sprawdzian – Mistrzostwa Polski, które odbędą się 26 grudnia.

1 FREITAG Richard GER 137.5 m 135 m 286.4 pkt.
2 STOCH Kamil POL 137 m 133 m 274.8 pkt.