Skoki narciarskie – PŚ: Kolejne zwycięstwo Polaków!!!

Polacy znowu wygrali konkurs drużynowy na niemieckiej skoczni! Niemcy u nas, my u nich! W Willingen z wielką przewagą pokonaliśmy Austriaków i gospodarzy. Tym samym powiększyliśmy też przewagę w Pucharze Narodów!

Jako pierwszy z Polaków skakał Piotr Żyła. Skoczek z Wisły bardzo dobrze otworzył dla nas dzisiejszy konkurs. Dzięki odległości 134 metrów zajmowaliśmy po pierwszej grupie drugie miejsce. Przed nami byli Niemcy, za nami Austriacy.

W ślady Piotrka poszedł Dawid Kubacki. On również skoczył 134 metry, jednak przez dobre skoki rywali i dużo ujemnych punktów za wiatr spadliśmy za Austriaków. Straty nie były na szczęście bardzo duże.

Kapitalny skok w trzeciej grupie oddał Maciej Kot. 137,5 metra nie pozwoliło nikogo wyprzedzić, ale znacznie zmniejszyło naszą stratę do Austrii. Do Niemiec nie, gdyż świetny skok oddał Andreas Wellinger (145m!). Jadnak przecież w kolejnej grupie miał skakać lider Pucharu Świata – Kamil Stoch.

I zrobił, co do niego należało! 134 metry było bardzo dobrą odległością, biorąc pod uwagę trudne warunki panujące w końcówce pierwszej serii. Swoje skoki popsuli Stefan Kraft i Richard Freitag. Dzięki temu wyprzedziliśmy Austriaków i zbliżyliśmy na zaledwie 2,3 pkt do Niemców.

Drugą serię Piotr Żyła rozpoczął jeszcze lepiej. Kapitalnie. Od skoku na odległość 138 metrów! Dzięki temu, a także słabszemu występowi Markusa Eisenbichlera objęliśmy prowadzenie! Zaczęło wyraźnie pachnieć kolejnym polskim zwycięstwem na niemieckiej ziemi.

Równie świetnie co Piotrek spisał się Kubacki. Dawid poszybował minimalnie krócej niż wiślanin. Wylądował na odległości 137,5 metra i powiększył naszą przewagę do 15,3 pkt nad drugimi Austriakami. Niemcy spadli na 3. miejsce.

Nie zawiódł również Maciek Kot. Polak pewnie, w dobrym stylu, uzyskał 133,5 metra i utrzymał nasze prowadzenie. Na drugie miejsce po kolejnym świetnym skoku Wellingera (139m) wrócili Niemcy.

W ostatniej grupie świetnie skoczył Stefan Kraft, a słabo Richard Freitag, co sprawiło, że to Austriacy ostatecznie zajęli drugie miejsce. Kamil Stoch tymczasem uzyskał 126,5 metra w bardzo trudnych warunkach i przypieczętował Polski triumf! Drugi w Niemczech, drugi w tym sezonie, drugi w historii! Oby tak dalej, w końcu Mistrzostwa Świata w Lahti zbliżają się wielkimi krokami.

1. POLSKA 931.5 pkt.
2. AUSTRIA 919.2 pkt.
3. NIEMCY 910.7 pkt.
4. SŁOWENIA 791.2 pkt.
5. NORWEGIA 778.5 pkt.
6. ROSJA 767.3 pkt.
7. FINLANDIA 745.4 pkt.
8. JAPONIA 679.3 pkt.

Szymon Frąckiewicz473 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password