Skoki narciarskie – PŚ: Koniec sezonu dla mistrza świata!

Mistrz świata z Falun 2015, Severin Freund nie pojawi się już w tym sezonie na belce startowej. 28-letni reprezentant Niemiec podczas jednego z treningów doznał kontuzji i dziś rano przeszedł operację.

Doświadczony zawodnik naszych zachodnich sąsiadów, będący od kilku lat w ścisłej światowej czołówce, może mówić o olbrzymim pechu. 28-latek dokładnie za miesiąc w Lahti miał bronić tytułu mistrza świata na dużej skoczni. Tak się jednak na pewno nie stanie. Niemiec podczas treningowego skoku na obiekcie w Oberstdorfie poczuł ukłucie w kolanie i upadł. Freund zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie, co oznacza, że czeka go długa przerwa.

– Taka kontuzja tuż przed Mistrzostwami Świata jest bardzo przykra. Moim celem była obrona tytułu mistrza świata w Lahti, teraz niestety będzie to niemożliwe. W mojej karierze miałem już trudne momenty i wiem, że muszę sobie z tym poradzić. W nadchodzących miesiącach skupię się na rehabilitacji, a potem na sezonie olimpijskim – przyznał utytułowany zawodnik.

Dziś rano reprezentant Niemiec przeszedł operację w klinice w Monachium. Teraz czeka go kilkumiesięczna rehabilitacja.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password