Skoki narciarskie – PŚ: Legenda wystąpi w Zakopanem!

Już w weekend Zakopanem odbędą się dwa konkursy – drużynowy i indywidualny. W związku z tym pierwszym nawet reprezentacje, których limity na to nie pozwalają, będą mogły wystawić na Wielkiej Krokwi czterech zawodników. Skorzysta z tego między innymi Finlandia, do składu której dołączy na ten weekend prawdziwa legenda skoków.

Otóż na zmodernizowanej skoczni imienia Stanisława Marusarza wystąpi Janne Ahonen. Niespełna czterdziestoletni zawodnik, który jest między innymi dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim, wielokrotnym mistrzem świata, pięciokrotnym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni i dwukrotnym zdobywcą Kryształowej Kuli od paru lat nie prezentuje już poziomu, który zadowalałby samego zainteresowanego, bądź jego kibiców, jednak kocha skakać i póki co nie zamierza (znowu) przestać.

Dlatego też w tym sezonie traktuje skakanie raczej hobbystycznie i bierze udział tylko w zawodach w Finlandii oraz nielicznych, wybranych, poza jego krajem. W tym sezonie, z marnym skutkiem, startował już w Kuusamo, Klingenthal i Lillehammer. Teraz przyszedł czas na zimową stolicę Polski.

Oczywiście sukcesem dla Fina będzie w tej chwili zdobycie jakichkolwiek punktów, jednak zawsze jest mile widziany w Pucharze Świata, zarówno przez rywali, jak i kibiców. Z pewnością dla tysięcy zebranych widzów zebranych na trybunach Wielkiej Krokwi jego obecność będzie dodatkową atrakcją.

Szymon Frąckiewicz470 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password