Skoki narciarskie – PŚ: Piotr Żyła drugi w kwalifikacjach!

W Planicy rozpoczął finałowy weekend Pucharu Świata. W czwartkowych kwalifikacjach bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął drugie miejsce. Ze startu zrezygnowali dziś Maciej Kot i Kamil Stoch.

Na słynnej Letalnicy rozpoczęło się święto skoków narciarskich – finał PŚ. W pierwszym konkursie, zaplanowanym na piątkowe popołudnie, zobaczymy czterech Polaków. Udany start w dzisiejszych kwalifikacjach zanotował Piotr Żyła. Rekordzista Polski w długości lotu poszybował na 226 m i zajął drugie miejsce. Triumfatorem został Robert Johansson. Norweg, który znakomicie czuje się na skoczniach mamucich popisał się próbą na 233 m. Trzeci wynik należał do Markusa Eisenbichlera. Reprezentant Niemiec, z wyższej belki, osiągnął 236 m.

Na czwartej lokacie sklasyfikowany został Alex Insam. Włoch oddał świetny skok na 230,5 m i nieznacznie wyprzedził Daikiego Ito. Japończyk uzyskał 229 m.

Awans do jutrzejszego konkursu wywalczył Dawid Kubacki. Nasz zawodnik odnotował 215 m, co było 16. rezultatem. W zawodach nie zobaczymy Jana Ziobry, który skoczył 200 m i był 46.

Na 241,5 m poszybował Johann Andre Forfang, który przez chwilę był zwycięzcą kwalifikacji. Norweg został jednak zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Ze startu w kwalifikacjach zrezygnowała dziś większość zawodników z pierwszej „10“ PŚ, w tym Maciej Kot, Kamil Stoch oraz Stefan Kraft.

Przypomnimy, że do końca sezonu pozostały jeszcze dwa konkursy indywidualne. Liderem klasyfikacji generalnej jest Stefan Kraft. Austriak ma 31 pkt. przewagi nad Kamilem Stochem.

Początek piątkowego konkursu zaplanowano na 15:00.

1 JOHANSSON Robert NOR 233,0 m 215.8 pkt.