Skoki narciarskie – PŚ: Polacy na podium w Vikersund!

Rywalizacja na mamuciej skoczni w Vikersund przyniosła kolejne miejsce na podium naszej reprezentacji. Podopieczni Stefana Horngachera wywalczyli drugie miejsce, ustępując jedynie znakomicie dysponowanym Norwegom.

Loty w Vikersund to przygrywka przed wielkim finałem Pucharu Świata na skoczni w Planicy. Nasi reprezentanci w drużynowym konkursie na obiekcie HS-240 zaprezentowali dobrą formę i zajęli drugie miejsce. Polaków poprowadził oczywiście Kamil Stoch, który był zdecydowanie najmocniejszym punktem naszego zespołu. Trzykrotny mistrz olimpijski poszybował na 206 i 234 m. Świetny skok w pierwszej serii oddał Piotr Żyła. 31-latek popisał się lotem na 225 m, niestety w finale zanotował jedynie 166,5 m. Dwa bardzo równe i dobre skoki miał dziś na koncie Dawid Kubacki, który osiągnął 200 i 202,5 m i zdobył wiele cennych dla drużyny punktów. Stefan Hula uzyskał 189,5 m i 208 m.

Triumfatorami zawodów zostali Norwegowie. Skoczkowie Alexandra Stöckla zaprezentowali dziś rewelacyjną formę i znokautowali rywali. Cała czwórka latała bardzo daleko, nie notując ani jednego słabszego skoku. Najlepiej spisał się Robert Johansson. Dwukrotny brązowy medalista z Pjongczangu osiągnął dziś 232 i 240,5 m. Świetnie skakał także Danie Andre Tande, który lądował na 239,5 i 226,5 metrze. Zespołu nie zawiódł również Andreas Stjernen. 29-latek uzyskał 238 i 237,5 m. Skład zwycięskiej drużyny uzupełnił Johann Andre Forfang. Dwukrotny drużynowy mistrz świata w lotach odnotował 224 i 225,5 m.

Trzecie miejsce zajęli, długo rywalizujący z nami, Słoweńcy w składzie: Domen Prevc, Peter Prevc, Jernej Damjan i Tilen Bartol.

Niestety, po dzisiejszym konkurs zmalała przewaga Kamila Stocha w Raw Air, jednak Polak wciąż wyprzedza Roberta Johanssona o 55.7 pkt. Finał turnieju już jutro.