Skoki narciarskie – PŚ: Skoczkowie przegrywają z wiatrem, nowy program zawodów w Kuusamo!

Pech nie opuszcza skoczków narciarskich. Najpierw brak śniegu w Klingenthal, a teraz prawdziwy huragan na skoczni w Kuusamo, gdzie miał się dziś odbyć indywidualny konkurs Pucharu Świata. Miał, ponieważ rywalizację na obiekcie HS-142 od wczoraj uniemożliwia porywisty wiatr. Organizatorzy po kilku godzinach walki podjęli decyzję o przełożeniu piątkowych zmagań.

Problemy z przeprowadzenie konkursów na skoczni w Kuusamo nie są niczym nowym dla fanów skoków narciarskich. Niemal co roku organizatorzy zawodów w Finlandii borykają się z trudnymi warunkami i silnym wiatrem. Podobnie jest w tym roku.
Przełożone z wczoraj kwalifikacje przed zaplanowanym na dziś konkursem miały się odbyć o 15:30. Jury szybko jednak zrezygnowało z tego pomysłu i zdecydowało się jedynie na obowiązkową serię treningową. Niestety warunki na skoczni nie pozwoliły dziś zawodnikom na skakanie. W Kuusamo od rana wiał silny wiatr, w porywach osiągający ponad 20 m/s. Choć organizatorzy robili wszystko aby rozpocząć zmagania, to ostatecznie, po kilku godzinach przekładania treningu, zdecydowali o odwołaniu zarówno serii treningowej, jak i konkursu.

Po wieczornej naradzie jury postanowiło przeprowadzić w sobotę dwa konkursy. Według nowego programu o godzinie 13:00 rozpocznie się oficjalny trening. Zaraz po nim, o 14:30 odbędzie się jednoseryjny konkurs (przełożony z piątku), a o godzinie 16:00 zgodnie ze wcześniejszymi planami zacznie się sobotni konkurs.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password