Skoki narciarskie – PŚ: Znamy skład na inaugurację w Wiśle!

Już za tydzień na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle odbędą się kwalifikacje do inauguracyjnych zawodów nowego sezonu w Pucharze Świata! W gronie dwunastu Polaków zobaczymy dwóch debiutantów.

Po raz pierwszy w historii Polska ma zaszczyt gościć inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich. Adam Małysz zdradził dziś poprzez media społecznościowe, których z naszych reprezentantów ujrzymy w kwalifikacjach (te odbędą się 17 listopada o 18:00). Nasz limit na początkowy period touru to 6 zawodników, jednak jako gospodarze mamy prawo do wystawienia dwukrotnie tylu reprezentantów. Wiślańskiej publiczności zaprezentuje się cała kadra A pod wodzą Stefana Horngachera, czterech zawodników kadry B trenującej pod okiem Radka Żidka i dwóch juniorów Macieja Maciusiaka. Będą to: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Bartosz Czyż (debiut), Przemysław Kantyka, Paweł Wąsek (debiut) oraz Jakub Wolny.

W piątek o 18:00 odbędą się kwalifikacje, w sobotę o 16:00 konkurs drużynowy, a w niedzielę o 15:00 indywidualny. W sobotę i niedzielę odbędzie się oczywiście na naszym portalu relacja na żywo w ramach Zimowego LIVE. ZAPRASZAMY! Przypominamy, że będzie konkurs!

Szymon Frąckiewicz538 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password