Skoki narciarskie – PŚ: Znamy skład na inauguracyjne konkursy!

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o ostatnim akcencie letniego sezonu w skokach, a już dziś trener kadry A podał skład w jakim nasza reprezentacja uda się na pierwsze konkursy tegorocznego Pucharu Świata. Do Finlandii poleci siedmiu naszych skoczków.

Pucharowa karuzela wystartuje za sześć tygodni w Ruce koło Kuusamo. Chociaż do inauguracyjnego konkursu pozostało jeszcze trochę czasu, to Stefan Horngacher już dziś podał nazwiska zawodników, którzy dostaną szansę startu w pierwszych zawodach w tym sezonie.

Po niedawnych mistrzostwach Polski i zgrupowaniu naszej reprezentacji w Predazzo trenerzy wszystkich Kadr Narodowych spotkali się na wspólnej naradzie, podczas której zdecydowano, że na inaugurację Pucharu Świata pojadą: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. O pierwsze w tym sezonie punkty zawodnicy będą rywalizować na obiekcie HS-142.

Ponadto zaszła także zmiana w tymczasowym podziale kadr. Od tej chwili Aleksander Zniszczoł będzie trenował pod okiem Stefana Horngachera z kadrą A, z kolei do kadry B zostali przesunięci: Jakub Wolny i Andrzej Stękała

Program inauguracyjnych zawodów PŚ:

Czwartek, 24.11.2016

16:00 – Kwalifikacje

Piątek, 25.11.2016

17:00 – Konkurs

Sobota, 26.11.2016

14:30 – Kwalifikacje
16:00 – Konkurs

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password