Skoki narciarskie – PŚ: Znamy skład na konkursy w Wiśle!

Jeszcze nie opadły emocje po 65. Turnieju Czterech Skoczni, a przed nami kolejne święto skoków. Już w tym tygodniu karuzela Pucharu Świata dotrze do Polski. Stefan Horngacher podał dziś skład naszej reprezentacji na najbliższe konkursy w Wiśle.

Już w piątek Wisła przywita najlepszych skoczków świata. Zgodnie z limitami startowymi na piątą część sezonu 2016/2017 nasza reprezentacja do każdych kwalifikacji PŚ może zgłosić sześciu zawodników. Dodatkowo, jako gospodarz zawodów w Polsce, możemy wystawić kolejnych sześciu skoczków z tytułu kwoty narodowej. Jednak możemy z niej skorzystać tylko dwa razy w całym sezonie zimowym. Sztab szkoleniowy uznał, że z prawa gospodarza skorzystamy podczas obu konkursów w Wiśle, w związku z tym podczas przyszłotygodniowych zawodów w Zakopanem zobaczymy tylko sześciu Polaków.

Na starcie kwalifikacji w Wiśle pojawi się oczywiście szóstka, która startowała w finałowym konkursu TCS czyli: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro. Szansę na walkę o pucharowe punkty dostali także Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun, Krzysztof Miętus oraz Jakub Wolny.

Szóstkę, która będzie rywalizować w Zakopanem poznamy po zawodach w Wiśle.

Wiadomo także, że na skoczni imienia Adama Małysza zabraknie Petera Prevca. Słoweniec po nieudanym starcie w Turnieju Czterech Skoczni zdecydował się na krótki odpoczynek od sportu. Do pucharowej rywalizacji, po ponad rocznej przerwie, powróci za to Gregor Schlierenzauer. Austriak został już oficjalnie zgłoszony do konkursów w Polsce.

Program Pucharu Świata w Wiśle:

Piątek, 13.01.2017

18:00 – Kwalifikacje

Sobota, 14.01.2017

16:00 – Konkurs

Niedziela, 15.01.2017

14:30 – Kwalifikacje
16:00 – Konkurs

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password