Skoki narciarskie – Raw Air: Kamil Stoch piąty, Stefan Kraft nie do zatrzymania!

Kamil Stoch zajął piąte miejsce w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata na skoczni HS-140 w Trondheim i był najlepszym z Polaków. Triumfatorem zawodów został Stefan Kraft, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej PŚ.

W czwartek w Trondheim, w ostatnim w tym sezonie konkursie na dużej skoczni, punkty zdobyło trzech reprezentantów Polski. Najlepszym z nich był Kamil Stoch. Mistrz świata z Val di Fiemme 2013 w pierwszej serii uzyskał 139,5 m, co dawało mu czwartą lokatę i szansę na walkę o podium. Niestety, finałowe 137 m nie pozwoliło na awans i ostatecznie nasz zawodnik zajął piątą pozycję. Na 13. miejscu rywalizację zakończył Maciej Kot. Zakopiańczyk po skoku na 126 plasował się dopiero na 22. lokacie. W drugiej serii 25-latek wylądował na 129,5 m i zanotował znaczny awans. 23. wynik należał do Piotra Żyły. Indywidualny brązowy medalista z Lahti oddał dziś przeciętne skoki na 128,5 i 125,5 m.

W drugiej serii nie zobaczyliśmy Klemensa Murańki. 22-latek osiągnął 123 m i zajął 34. miejsce. Pół metra dalej lądował Dawid Kubacki, który uplasował się na 37. pozycji.

Zdecydowanym zwycięzcą konkursu został Stefan Kraft. Austriak jest w znakomitej formie i wydaje się być nie zatrzymania. W czwartek na skoczni w Trondheim poszybował na 138 i 142,5 m i z notą  302.0 pkt po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce, ze stratą 7.7 pkt., zajął Andreas Stjernen. Reprezentant Norwegii lądował na 138,5 i 138 metrze. Dla 28-latka to pierwsze podium w tym sezonie. Trzecią lokatę wywalczył Andreas Wellinger. Młody Niemiec osiągnął 133 i 141,5 m i awansował z szóstej pozycji po pierwszej serii.  Czwarty rezultat konkursu odnotował Markus Eisenbichler. Rodak Wellingera uzyskał 141 i 140 m.

Liderem klasyfikacji Raw Air jest Stefan Kraft. Austriak, z notą 1237.1 pkt., wyprzedza o 5.3 pkt. Andreasa Wellingera. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kamil Stoch, który zajmuje 7. lokatę (1147 pkt.).

Dzisiejszy konkurs umocnił Stefana Krafta na pozycji lidera PŚ. Austriak ma już 86 pkt. przewagi nad Kamilem Stochem.

Już jutro rywalizacja przenosi się do Vikersund. Na godzinę 16:30 zaplanowano dodatkowy, jednoseryjny, konkurs za odwołane zawody w Lillehammer.