Skoki narciarskie – Raw Air: Kamil Stoch najlepszy w kwalifikacjach

Kamil Stoch przerywa swoją słabszą passę i zostaje zwycięzcą  wietrznych kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w Trondheim. Nowym liderem cyklu Raw Air został trzeci dziś Andreas Wellinger.

Rozegranie kwalifikacji przysporzyło organizatorom sporo problemów. Podobnie jak wczoraj w Lillehammer także dzisiaj główne karty na skoczni rozdawał wiatr. Ostatecznie po ponad półtorej godzinie udało się dokończyć eliminacje.

Najlepszym zawodnikiem na skoczni w Trondheim okazał się dzisiaj Kamil Stoch. Polak wylądował na 139 metrze  i o 2,5 punktu wyprzedził drugiego w tabeli Norwega Andreasa Stjernena, który osiągnął tę samą odległość. Czołową trójkę zamknął Andreas Wellinger z wynikiem 138 m.

W jutrzejszym konkursie zobaczymy czterech Polaków. Oprócz Kamila Stocha promocję do pierwszej rundy uzyskał 10. dziś Maciej Kot (130,5 m), 16. Piotr Żyła (126,5 m) oraz 24. Klemens Murańka (125 m). Kwalifikacji nie przebrnął 45. dzisiaj Dawid Kubacki (118 m) i 51. Jan Ziobro (119 m). W Trondheim nie zobaczyliśmy Stefana Huli, który z powodów osobistych powrócił do domu.

Andreas Wellinger został nowym liderem cyklu Raw Air. Stało się to głównie dzięki słabszej próbie dotychczasowego lidera Austriaka Stefana Krafta. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem pozostaje Piotr Żyła, który zajmuje siódme miejsce. Z rywalizacji o dobre lokaty w cyklu zrezygnowali dzisiaj Austriacy Michael Hayboeck, Manuel Fettner i Gregor Schlierenzauer, którzy nie pojawili się na starcie kwalifikacji.

Początek jutrzejszego konkursu zaplanowano jutro o godzinie 17:00. Będzie to początek czterodniowego maratonu z zawodami Pucharu Świata, bo piątkowe kwalifikacje w Vikersund zostały zastąpione jednoseryjny konkursem.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password