Skoki narciarskie – TCS: Dawid Kubacki najlepszy w kwalifikacjach

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje do finałowego konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni, piątą lokatę zajął Kamil Stoch. Awans do jutrzejszego konkursu na skoczni HS-140 w Bischofshofen wywalczyli wszyscy nasi reprezentanci.

Przed nami wielki finał Turnieju Czterech Skoczni. W kwalifikacjach do ostatniego konkursu cyklu nasi reprezentanci poradzili sobie bardzo dobrze. Triumfatorem zmagań został Dawid Kubacki, który popisał się lotem na 136 m. Tuż za Polakiem znalazł się Johann Andre Forfang. Norweg osiągnął 135 m. Trzecie miejsce zajął Simon Ammann. Czterokrotny mistrz olimpijski poszybował na 136 m.

Wysoką dyspozycję potwierdził Kamil Stoch. Lider Turnieju wylądował na 130 metrze i zajął piąte miejsce. Dwa metry bliżej swój skok zakończył Stefan Hula. Doświadczony reprezentant Polski ukończył rywalizację na 14. pozycji.  Taką samą odległość zanotował Piotr Żyła, który był 16. Drugą „10” zamknął Maciej Kot. Zakopiańczyk skoczył 125,5 m.

Awans do konkursu uzyskał także Jakub Wolny. 22-latek osiągnął 122 m, co dało mu 39. miejsce. W konkursie zobaczymy również Tomasza Pilcha. Lider Pucharu Kontynentalnego uzyskał 120,5 m i zajął 42. lokatę.

Dawid Kubacki jako zwycięzca kwalifikacji w systemie KO trafił na ostatniego w dzisiejszych zmaganiach, Aleksieja Romaszowa. Kamil Stoch będzie skakał w parze z Cestmirem Koziskiem. Maciej Kot o awans do drugiej serii będzie rywalizował z Junshiro Kobayashim, a Stefan hula zmierzy się z Alexem Insamem. Nieco trudniejsze zadanie czeka Jakuba Wolnego, którego przeciwnikiem będzie Anders Fannemel. Tomasz Pilch będzie skakał w parze z Markusem Eisenbichlerem.

Finałowy konkursu Turnieju już jutro o 17:00.