Skoki narciarskie – TCS: Kamil Stoch znokautował rywali!

Kamil Stoch nie pozostawił rywalom żadnych szans i pewnie wygrał drugi konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni. To pierwsza w historii wygrana Polaka w Garmisch-Partenkirchen.

Pierwszy w tym roku konkurs Pucharu Świata był popisem Kamila Stocha. Lider naszej kadry już w pierwszej serii osiągnął 135,5 m, co dawało mu na półmetku pierwszą lokatę. W finale nasz reprezentant poszybował na 139,5 m, czym postawił kropkę nad „i”. Polaka nie zdekoncentrowało nawet długie oczekiwanie na finałowy skok. Tuż przed ostatnią dwójką zawodników warunki na Grosse Olympiaschanze znacznie się pogorszyły i Kamil Stoch dość długo oczekiwał na górze skoczni.

Drugą lokatę zajął Richard Freitag. Lider PŚ osiągnął 132 i 137 m. Skład podium uzupełnił Anders Fannemel. Reprezentant Norwegii uzyskał 132,5 i 136,5 m.

Pozostali nasi skoczkowie zajęli nieco dalsze miejsca. Dawid Kubacki lądował na 126,5 i 133,5 metrze i zakończył rywalizację na 12. pozycji. Maciej Kot zanotował 129 i 133 m, co dało mu 18. miejsce. Punkty zdobył także Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na 25. lokacie. Popularny „Wiewiór” skoczył 122,5 i 126 m. Dwie pozycje dalej znalazł się Stefan Hula. 31-latek osiągnął 119,5 i 126 m.

Kamil Stoch umocnił się dziś na pozycji lidera 66. Turnieju Czterech Skoczni. Polak ma na koncie 563.1 pkt. Drugi Richard Freitag traci do naszego zawodnika 11.8 pkt. Trzeci jest Dawid Kubacki, który uzbierał 530.8 pkt.

Kolejny konkurs Turnieju już w czwartek o 14:00 w Innsbrucku. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.

1 STOCH Kamil POL 135.5 m 139.5 m 283.4 pkt.
2 FREITAG Richard GER 132 m 137 m 275.8 pkt.