Skoki narciarskie – TCS: Kolejne zwycięstwo Kamila Stocha!

Kamil Stoch zwyciężył trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Innsbrucku. Polak powiększył swoją przewagę w TCS do ponad 64. punktów. O ogromnym pechu może powiedzieć Niemiec Richard Freitag, który upadł w pierwszej serii i nie wystąpił w finale.

Kamil Stoch objął prowadzenie już po pierwszej serii kiedy to poszybował na 130 metr. Polak miał ponad osiem punktów przewagi nad drugimi w tabeli Niemcem Markusem Eisenbichlerem i Norwegiem Danielem Andre Tande. O olbrzymim pechu może mówić najgroźniejszy rywal Kamila Stocha do zwycięstwa w TCS Niemiec Richard Freitag, który swój 130 m lot zakończył upadkiem.

Upadek Freitaga był na tyle poważny, że sztab trenerski naszych zachodnich sąsiadów podjął decyzję o wycofaniu swojego podopiecznego z drugiej serii konkursu. Ruch ten pozbawił Niemca szans na dobry wynik w TCS. Sytuację wykorzystał Kamil Stoch, który po skoku na 128,5 m zwyciężył zawody z przewagą 14,5 pkt nad Norwegiem Danielem Andre Tande. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Niemiec Andreas Wellinger.

W drugiej serii zobaczyliśmy sześciu Biało-Czerwonych. Najlepszy z Polaków – Stefan Hula – był 11. (123,5 i 122 m). Dwie pozycje niżej zawody zakończył Maciej Kot (127  i 121,5 m), a za nim bezpośrednio Piotr Żyła (122 i 119 m) i Jakub Wolny (124,5 i 119 m). Trochę poniżej oczekiwań spisał się dzisiaj Dawid Kubacki. Dotychczas trzeci zawodnik TCS po skoku na 122 i 116 m zajął 20. miejsce. W drugiej serii nie zobaczyliśmy debiutującego w Pucharze Świata Tomasza Pilcha, który po skoku na 116,5 m zajął 42. pozycję.

42 Pilch Tomasz POL 116.5   102.7

Zwycięstwem w Innsbrucku  Kamil Stoch powiększył swoją przewagę nad rywalami w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Drugi w tabeli Niemiec Andreas Wellinger traci do Polaka 64,5 punktu i już tylko olbrzymi pech może zabrać zawodnikowi z Zębu końcowy triumf. Po dzisiejszym konkursie z podium spadł Dawid Kubacki, który zajmuje obecnie czwarte miejsce.