Skoki narciarskie – TCS: Polacy odpalili na inaugurację! Dwóch na podium!

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej inauguracji 66. Turnieju Czterech Skoczni! Polscy skoczkowie zdominowali rywalizację na obiekcie HS-137 w Oberstdorfie. Kamil Stoch wygrał sobotni konkurs, a Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce i tym samym po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów PŚ.

To był doskonały początek Turnieju Czterech Skoczni. Nasi zawodnicy zaprezentowali znakomitą dyspozycję i zdominowali sobotni konkurs w Oberstdorfie. Po raz pierwszy w historii zwycięzcą inauguracyjnego konkursu Turnieju został Polak – Kamil Stoch. Lider naszej kadry w pierwszej serii osiągnął 126 m i zajmował czwarte miejsce. W finale nasz reprezentant popisał się lotem na 137 m i zapewnił sobie triumf. Bardzo dobrze spisał się Dawid Kubacki. 27-latek, który od kilku tygodni pukał do drzwi czołówki PŚ, dziś zanotował najlepszy wynik w karierze. Polak osiągnął 126,5 i 129 m zajął trzecie miejsce. Naszych skoczków rozdzielił Richard Freitag. Niemiec uzyskał 128,5 i 127 m.

Embed from Getty Images

Najlepszy start w karierze w zawodach PŚ odnotował także Stefan Hula. Świeżo upieczony mistrz Polski lądował na 123 i 120,5 metrze, co dało mu piątą pozycję. Punkty zdobył również Maciej Kot, który ukończył zmagania na 15. lokacie. Zakopiańczyk osiągnął 120 i 126 m. 25. miejsce zajął Piotr Żyła. 30-latek w pierwszej serii skoczył 127,5 m i plasował się na 9. pozycji. Niestety, w finale uzyskał tylko 109,5 m i nie utrzymał miejsca w pierwszej „10”.

Inauguracyjny konkurs Turnieju Czterech Skoczni stał pod znakiem bardzo zmiennego i silnego wiatru. Skoczkowie często dość długo czekali na swój skok i walczyli przede wszystkim z warunkami pogodowymi.

Liderem Turnieju jest oczywiście Kamil Stoch, który ma 4.2 pkt. przewagi nad Richardem Freitagiem. Już jutro czekają nas kwalifikacje do Noworocznego konkursu Turnieju w Ga-Pa.

1 STOCH Kamil POL 126 m 137 m 279.7 pkt.
2 FREITAG Richard GER 128,5 m 127 m 275.5 pkt.